ФЕЙК: Голова Харківської ОВА написав донос на мера Харкова

ФЕЙК: Голова Харківської ОВА написав донос на мера Харкова

29 Червня 2024
FacebookTwitterTelegram
256

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські пропагандисти поширили новину, нібито голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов написав листа до Президента України Володимира Зеленського із проханням розслідувати корупційну діяльність голови Харківської міської ради Ігоря Терехова.

Це — фейк. Низка помилок вказують на підробку документа. Пресслужба голови Харківської ОВА підтвердила, що документ несправжній.

Скриншот допису

Документ датований 22 січня 2024 року. Виглядає дивним те, що документ створили у січні, а пропагандисти згадали про нього через пів року.

Також у документі містяться орфографічні помилки. Так, правильно буде «Верховний Головнокомандувач», а не «Верховний Головнокомандуючий», «на територію Харківської області», а не «територію Харківській області», «голови», а не «глави», «кримінальних проваджень», а не «кримінальних впровадження», «під час», а не «підчас», «згідно з доповіддю», а не «згідно доповіді» тощо.

Фейковий документ із допису пропагандистів

У документі згадують обласного військового комісара, проте такої посади не існує. 23 лютого 2022 року військові комісаріати остаточно замінили на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Пресслужба голови Харківської ОВА підтвердила в коментарі фактчекерам з «Ґвара Медіа», що документ фейковий. Щобільше, під вказаним номером «01-70/102» зареєстрований зовсім інший документ, він стосується Ради оборони області.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний