ФЕЙК: Голова Єврокомісії закликає відмовитися від Нюрнберзького кодексу на користь обов'язкової вакцинації

ФЕЙК: Голова Єврокомісії закликає відмовитися від Нюрнберзького кодексу на користь обов’язкової вакцинації

24 Грудня 2021
FacebookTwitterTelegram
505

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі Facebook поширюють інформацію про те, що нібито голова Комісії Європейського союзу, Урсула фон дер Ляєн заявила про необхідність відмови від чинного Нюрнберзького кодексу на користь дозволу країнам примусово вакцинувати всіх. 

Утім, це — фейк.

Цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з AFP Fact Check, Reuters, Politifact, USA Today та Associated Press.

У дописах у соцмережах стверджують, що Урсула фон дер Ляєн заявила про наміри відмовитись від Нюрнберзького кодексу під час пресконференції 1 грудня. Тоді голова Європейської комісії відповідала на запитання журналістів про спалах COVID-19 у Європі, який пов’язують з новим штамом Омікрон. Утім, під час своїх відповідей Урсула фон дер Ляєн жодного разу не згадала Нюрнберзький кодекс. 

Нюрнберзький кодекс — документ у медичній та дослідницькій етиці, який визначає 10 принципів проведення медичних дослідів над людьми. Раніше ми спростовували фейк про те, що за Нюрнберзьким кодексом запровадження маскового режиму є військовим злочином.

Урсула фон дер Ляєн закликала держави-члени обговорити обов’язкову вакцинацію, але наголосила, що це лише її особиста думка. Комісія не може нав’язувати таку політику суверенним державам-членам.

Крім того, на прохання журналіста прокоментувати введення щомісячних штрафів у розмірі 100 євро для невакцинованих осіб старше 60 років у Греції, голова Європейської комісії відповіла: «Насамперед, це виключно компетенція держави-члена. Тому, щодо цього, не мені давати будь-які рекомендації».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний