ФЕЙК: Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський — українофоб

ФЕЙК: Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський — українофоб

29 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
265

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У російських телеграм-каналах та медіа поширюють відео, де нібито сусідка родичів Олександра Сирського згадує, як Головнокомандувач ЗСУ розповідав батькам про ненависть до українців.

Це фейк. Заяви російських ЗМІ суперечать одна одній. Значна частина життя та військової кар’єри Сирського пов’язана з Україною та протистоянням з росією.   

Скриншот допису

Російські та проросійські джерела повідомляють різну інформацію. Сирський нібито говорив, що ненавидить українців під час свого останнього візиту до родичів та регулярно спілкується з ними. Водночас «сусідка» на відео не пам’ятає, коли новий Головнокомандувач розповідав, що ненавидить українців та востаннє був у родичів. Russia Today навпаки повідомляє, що це відбулося між 2008 та 2010 роками. ТАСС, з посиланням на слова брата повідомляють, що із рідними Олександр Сирський не підтримує зв’язок. Натомість незалежні медіа не вказують, коли Сирський востаннє бачився чи спілкувався з родичами.  

Отже, у ЗМІ немає єдиної версії про історію родини Сирського. Цю інформацію неможливо перевірити на основі відкритих джерел, тож і теза про «українофобство» військового є щонайменше безпідставною.

Майже все життя Олександра Сирського пов’язане з Україною. BBC вказує, що своїм рідним містом він вважає Харків, де закінчив школу. Військова кар’єра повністю пов’язана з Україною та її армією:

  • У 1980-х Сирський обіймав посаду командира взводу 25-ї гвардійської мотострілецької дивізії (Лубни, Полтавська область). 
  • У 90-х керував батальйоном та полком 6-ї дивізії Нацгвардії, які стояли на Харківщині. 
  • У 2002 році став командиром 72-ї механізованої бригади.
  • У 2013 році обіймав посаду першого заступника начальника Головного командного центру Збройних сил України та відповідав за співпрацю з НАТО.
  • Із 2016 року Сирський очолював Об’єднаний оперативний штаб з протидії російським силам на сході України, у 2017-му – очолив штаб АТО, у 2019 тодішній президент Петро Порошенко призначив його керівником Операції Об’єднаних сил.
  • 5 серпня 2019 року призначений командувачем Сухопутних військ Збройних сил України.

Тобто більша частина життя Сирського пов’язана з Україною. Після початку повномасштабного вторгнення новий Головнокомандувач ЗСУ став однією з ключових осіб в обороні країні, а 8 лютого 2024 року обійняв свою теперішню посаду.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний