ФЕЙК: Google опублікував дудл з символікою педофілів до Дня захисту дітей

ФЕЙК: Google опублікував дудл з символікою педофілів до Дня захисту дітей

16 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
780

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео про те, що нібито до Дня захисту дітей Google опублікував дудл з символікою педофілів. 

Скриншот допису

Однак це — конспірологія.

Дудли – це картинки, анімації й ігри на основі логотипа Google, які з’являються на головній сторінці пошуку й присвячені різним святам, ювілеям і подіям.

Автор відео посилається на документ ФБР, розміщений на ресурсі WikiLeaks. У ньому є перелік символів, що використовують педофіли для ідентифікації своїх сексуальних уподобань.

WikiLeaks — міжнародна некомерційна організація, що займається аналізом та публікацією секретних матеріалів урядів та корпорацій. Створена у 2006 році журналістом Джуліаном Ассанжем. Наразі на вебсайті WikiLeaks опубліковано понад 10 мільйонів документів та аналітичних матеріалів.

Символіка педофілів з документу ФБР, розміщеному на WikiLeaks

Утім, у дудлі Google використано інший символ. На зображенні в Google спіраль намальована по-іншому: початок зверху, а не знизу, і повернута вона в іншу сторону.

Дудл до Дня захисту дітей

Цей дудл компанія Google розміщувала не лише 1 червня, а також 12 і 15 квітня до Дня захисту дітей в Болівії та Іспанії.

Спіралі мають довгу історію використання у світовій культурі. Достеменно невідомо, але стародавні зразки могли символізувати цикл відродження, родючість чи сонце. У часи Ренесансу спіраль відбивала математичні істини. Сьогодні ж спіралі поширені в брендингу компаній та дизайні одягу. Однак немає жодних підстав вважати, що всі вони пов’язані з символікою педофілів.

Автор відео також використовує матеріали з телеграм-каналу “PeachBlossom”, на якому публікують конспірологію. Наприклад, в одному з дописів каналу стверджують, що «відьму» Гілларі Клінтон стратили у 2019 році. 

Також у відео згадуєть ще один «символ» педофілів — «очі панди». Нібито цей термін використовують педофіли, щоб описати очі з синцями. Однак, цей фейк вже спростовували незалежні фактчекери з LeadStories.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний