ФЕЙК: Громадяни Німеччини виступають за примусову екстрадицію українських біженців

ФЕЙК: Громадяни Німеччини виступають за примусову екстрадицію українських біженців

17 Січня 2024
FacebookTwitterTelegram
362

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють результати опитування нібито на сайті Євростату щодо того, чи готові громадяни Німеччини підтримати примусову екстрадицію українських біженців. У публікаціях повідомляють, що більшість опитаних підтримують такий крок. 

Проте це — фейк. На сайті Євростату, на який посилаються пропагандисти, такої статистики немає.

Скриншот допису

Євростат — це статистичне бюро Європейського Союзу. На сайті бюро немає жодних згадок про подібне дослідження. Пошук у вебархіві також не приніс результатів.  

Ще одним доказом неправдивості інформації є те, що це «опитування» не згадувалося в жодному з провідних німецьких ЗМІ. На противагу, опитування Фонду Фрідріха Еберта показує, що 62% жителів Німеччини погоджуються, що країна повинна приймати біженців з України. Дослідження проводили у вересні 2023 року.

Підстав проводити опитування щодо ставлення до потенційної екстрадиції українців наразі також немає. Міністерство оборони України зазначає, що на порядку денному немає обговорення призову чоловіків з-за кордону. Міністр оборони Рустем Умєров закликає українців приєднуватися до Збройних сил, але питання про механізм покарання або юридичний тиск на чоловіків, які перебувають за межами України, наразі не стоїть.

Мета російських пропагандистів — створити ілюзію, що світ втомився від українців та України загалом. У такий спосіб вони намагаються деморалізувати українських біженців за кордоном, стверджуючи, що вони нікому не потрібні та лише створюють проблеми там, куди приїжджають.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний