ФЕЙК: Гуманітарні авто з Латвії перепродали на ринку в Рівному

ФЕЙК: Гуманітарні авто з Латвії перепродали на ринку в Рівному

27 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
1087

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео автомобілів та заявляють, мовляв, у Луцьку та Рівному перепродають авто, які влада Латвії передала Україні як допомогу. 

Це — фейк. На оригінальному відео не вказано, що автомобілі, які продаються, були конфісковані в Латвії.

Скриншот допису

Нам не вдалося знайти це відео за допомогою зворотного пошуку, але за словами «авторинок Рівне» ми знайшли таке ж відео в Tik-Tok. Утім, на оригінальному записі немає підпису «конфіскат із Латвії». До того ж на відео не кажуть, що ці машини привезли саме з Латвії, та не вказують дату зйомки. Автор оригінального відео займається автопідбором, а на його сторінці можна побачити огляди різних автомобілів.

Скриншот із відео в тік-ток. Джерело: сторінка @vados.avto

16 лютого 2023 року Сейм Латвії вирішив конфісковувати автомобілі у водіїв, які їздять за кермом у стані алкогольного сп’яніння. Вилучені авто передадуть як гуманітарну допомогу українським військовим. Зокрема в рамках цього проєкту передали вже 8 конфіскованих авто. 14 березня 2023 року Кабмін Латвії ухвалив рішення про передачу Україні ще 18 державних автомобілів.

Пропагандисти не вперше поширюють фейки, нібито Україна перепродає західну допомогу. У такий спосіб рф намагається посіяти недовіру міжнародних партнерів до України. Раніше ми вже спростовували дезінформацію, мовляв, Харківська ОВА перепродала генератори, які Франція надала Україні як гуманітарну допомогу.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний