Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
Російські ресурси поширюють відео, яке нібито опублікував британський музичний журнал NME. Зазначають, що скандал зі зрадою на концерті Coldplay привернув увагу до гурту, і користувачі соцмереж почали залишати негативні коментарі під дописами на підтримку України. Після цього гурт видалив усі публікації про Україну.
Однак це фейк. NME не публікував відео з таким змістом, і Coldplay не видаляв дописи з підтримкою України.
Скриншот публікації
Під час концерту британського рок-гурту Coldplay в Бостоні камера зафіксувала обійми директора IT-компанії Astronomer Енді Байрона з керівницею відділу кадрів Крістін Кебот. Обоє виявилися одруженими з іншими людьми. Їхня реакція на камеру та викриття роману викликали ажіотаж у мережі, і відео стало вірусним.
NME не публікував жодного відео щодо цього випадку на концерті гурту ні в соцмережах, ні на своєму сайті.
Ба більше, оформлення поширеного відео суттєво відрізняється від справжніх роликів журналу. В оригінальних роликах NME не використовують логотип видання, субтитри мають менший розмір та інший шрифт, і їх розміщують на чорному тлі, а не на білому.
Вгорі — скриншот фейку; внизу — скриншот справжнього відео NME
Ми також перевірили офіційні акаунти Coldplay у соцмережах і з’ясували, що гурт не видаляв дописи з підтримкою України. Зокрема, на офіційній сторінці Coldplay є відео від 9 липня 2022 року, де музиканти з українським прапором виконують пісню гурту Океан Ельзи «Обійми мене».
Скриншот публікації
Раніше ми спростовували фейк, нібито NME опублікував відео про українську біженку, яка вкрала $520 тисяч в американця з обкладинки альбому Nirvana.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний