ФЕЙК: Харківську лікарню №3 закрили для цивільних, бо лікують польських військових

ФЕЙК: Харківську лікарню №3 закрили для цивільних, бо лікують польських військових

9 Лютого 2024
FacebookTwitterTelegram
298

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот листування, у якому лікар Харківської міської лікарні №3  повідомляє, нібито у хірургічному відділенні надають меддопомогу пораненим іноземним військовим, зокрема полякам. Автори допису вказують, нібито територія ізольована для цивільних пацієнтів. 

Утім, це фейк. Ця інформація вигадана, у Харківській міській лікарні №3 немає хірургічного відділення, у медзакладі немає військових, лікарня працює в штатному режимі та приймати пацієнтів.  

Скриншот допису

На фейковість інформації вказують кілька моментів. По-перше, немає доказів, що людина, яка повідомила про нібито іноземних найманців у Харківській лікарні №3, насправді є лікарем. Адже на скриншоті або у дописі не вказане ім’я або інші ознаки, що це лікар вказаного медзакладу. Автори фейку могли самі створити це листування з ким завгодно, тож скриншоти нічого не доводять. По-друге, у зазначеній лікарні немає хірургічного відділення, лише хірургічний кабінет. Тобто пацієнтів лікують амбулаторно у кабінеті, можливостей для госпіталізації немає.

Також інформація, нібито лікарня не приймає цивільних пацієнтів, неправдива. Адже ми зателефонували за вказаними на сайті номерами. У колцентрі та в реєстратурі нам повідомили, що прийом пацієнтів не припиняли. Також запис до лікаря доступний на сайті Helsi.me. 

Окрім цього, ми звернулись за коментарем до адміністрації Харківської міської лікарні №3. У медзакладі повідомили, що інформація про лікування польських або військових інших національностей не відповідає дійсності. «Також повідомляємо, що станом на сьогодні в стаціонарних відділеннях лікарні (терапевтичне та неврологічне) отримують лікування виключно цивільні хворі», — заявили в адміністрації лікарні.

Відповідь адміністрації Харківської міської лікарні №3 на наш запит 

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний