Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
В мережі поширюють фото, на якому зображені мішки з надписом “Omikron”. Фото нібито зроблене на складі чеського аеропорту із особливим режимом охорони. Як зазначають, бацилу-реактив Омікрон нібито розпилюють з літаків.
Скриншот з Телеграм-каналу, що поширюють у Facebook
Однак, це — фейк. Його вже спростовували казахські фактчекери зі StopFake.kz.
Фото зі скриншоту жодним чином не пов’язане із COVID-19, Омікроном чи авіацією. В мішках на фото — поліпропіленова суміш італійської компанії “Omikron”.
Скриншот з офіційного сайту італійської компанії “Omikron”
Компанія працює на ринку понад 45 років, тобто вона з’явилась до пандемії COVID-19. Її діяльність зосереджена на виробництві поліпропіленових добавок і наповнювачів. Їх використовують у промисловості, а саме при виготовленні автомобільних бамперів, меблів, канцелярії, іригаційних систем та пластикових труб. Компанія не спеціалізується на медичних продуктах.
Крім того, ми вже спростовували фейки про так звані хімтрейли. Хімтрейлами у конспірологічних теоріях називають літаки, що розпилюють хімічні речовини або віруси. Підтверджень розпилення авіацією хімікатів немає. Літаки просто залишають конденсаційні сліди. Конденсаційні сліди не шкідливі.
У дослідженні 2016 року Інституту науки Карнегі та Каліфорнійського університету Ірвайн провели опитування 77 фахівців, які вивчають вплив літаків на атмосферу та хімічні речовини, що осідають на землю. 76 з них не виявили жодних підтверджень того, що існують якісь програми атмосферного обприскування.
Група дослідників впливу технологій на клімат з Гарвардського університету також заперечує існування хімтрейлів. Також вони зазначають, що приховувати кампанію з розприскування речовин неможливо через масштаби виробництва і кількість залучених працівників.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний