ФЕЙК: Хімтрейли розпилюють Омікрон

ФЕЙК: Хімтрейли розпилюють Омікрон

31 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
799

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

В мережі поширюють фото, на якому зображені мішки з надписом “Omikron”. Фото нібито зроблене на складі чеського аеропорту із особливим режимом охорони. Як зазначають, бацилу-реактив Омікрон нібито розпилюють з літаків.

Скриншот з Телеграм-каналу, що поширюють у Facebook

Однак, це — фейк. Його вже спростовували казахські фактчекери зі StopFake.kz. 

Фото зі скриншоту жодним чином не пов’язане із COVID-19, Омікроном чи авіацією. В мішках на фото — поліпропіленова суміш італійської компанії “Omikron”.

Скриншот з офіційного сайту італійської компанії “Omikron”

Компанія працює на ринку понад 45 років, тобто вона з’явилась до пандемії COVID-19. Її діяльність зосереджена на виробництві поліпропіленових добавок і наповнювачів. Їх використовують у промисловості, а саме при виготовленні автомобільних бамперів, меблів, канцелярії, іригаційних систем та пластикових труб. Компанія не спеціалізується на медичних продуктах. 

Крім того, ми вже спростовували фейки про так звані хімтрейли. Хімтрейлами у конспірологічних теоріях називають літаки, що розпилюють хімічні речовини або віруси. Підтверджень розпилення авіацією хімікатів немає. Літаки просто залишають конденсаційні сліди. Конденсаційні сліди не шкідливі.

У дослідженні 2016 року Інституту науки Карнегі та Каліфорнійського університету Ірвайн провели опитування 77 фахівців, які вивчають вплив літаків на атмосферу та хімічні речовини, що осідають на землю. 76 з них не виявили жодних підтверджень того, що існують якісь програми атмосферного обприскування.

Група дослідників впливу технологій на клімат з Гарвардського університету також заперечує існування хімтрейлів. Також вони зазначають, що приховувати кампанію з розприскування речовин неможливо через масштаби виробництва і кількість залучених працівників.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний