ФЕЙК: Імунітет від кору захищає від раку | VoxUkraine

ФЕЙК: Імунітет від кору захищає від раку

23 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
411

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють неправдиву інформацію про те, що, перехворівши кором, людина начебто отримує захист від раку. Мовляв, тому фармацевтичні компанії прагнуть запобігти поширенню кору — щоби менше людей мало імунітет від раку:

У 2014 році у ЗМІ та соціальних мережах активно поширювали твердження про те, що науковцям із США вдалося вилікувати рак завдяки вірусу кору. Група дослідників із клініки Майо під керівництвом доктора Стівена Рассела використовували генетично модифікований вірус кору для лікування онкології. У результаті їм начебто вдалося вилікувати мієлому (рак крові, що вражає кістковий мозок) у двох пацієнток. Однак згодом рак повернувся: в однієї пацієнтки через 9 місяців, у другої — вже через 2 та в складнішій формі.

Проте важливо: для лікування дослідники не використовували природний вірус кору — лише генетично модифікований, тобто штучно змінений у лабораторії. Цей вірус також містив додатковий ген зі щитовидної залози людини. 

Натомість не існує жодних доказів того, що звичайний вірус кору та природна інфекція можуть запобігати розвитку раку. 

До цього інші науковці вже застосовували схожі методи боротьби із раком. Наприклад, відомо про спроби лікування лейкемії із застосуванням модифікованого вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). У цьому випадку в організм теж вводили вірус, що зазнав генетичних змін. 

Міф про імунітет від раку після кору виник через некоректне трактування дослідження доктора Рассела та його команди 2014 року. Як відповідь на численні випадки дезінформації Рассел та група інших науковців, що останні 20 років займалися розробкою інженерно модифікованого вірусу кору для лікування раку, випустили документ із офіційною заявою. Вони зазначають, що не існує жодних доказів того, що природна інфекція кору може захистити від розвитку раку, і однозначно виступають за вакцинацію від кору, оскільки захворювання може протікати зі значними ускладненнями та призводити до смерті.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний