ФЕЙК: Інстаграм-сторінку ексрадника Олексія Арестовича заблокували

ФЕЙК: Інстаграм-сторінку ексрадника Олексія Арестовича заблокували

27 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
717

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що інстаграм-сторінку ексрадника Офісу Президента Олексія Арестовича заблокували на території Україні. Автори вказують, нібито українська влада вдалася до блокування через те, що Арестович поширював правду. До публікації додають скриншот нібито заблокованої сторінки ексрадника.

Утім, заблокована сторінка фейкова.

Скриншот повідомлення

Хоча головне фото в обох акаунтів однакове, Олексій Арестович підписаний в інстаграмі «alexey.arestovich» та має галочку верифікації. У той час як фейковий заблокований акаунт підписаний «alexsey_arestovich». Сторінка ексрадника станом на 23 січня була доступна.

Скриншот інстаграм-сторінки Олексія Арестовича

До того ж заблокувати сторінку просто через бажання української влади неможливо. Алгоритми Meta автоматично блокують неприйнятний контент, що порушує правила спільноти. Як-от розпалювання ненависті, покупка або продаж вогнепальної зброї, наркотиків, шахрайство, «накрутка» підписників.

На неприйнятний контент може поскаржитись кожен користувач, рішення про блокування чи розблокування публікації буде ухвалювати модератор. Проте Meta наразі не має офіційного представництва в Україні, а модератори, серед яких є експерти, включені в український культурний контекст, перебувають у різних куточках світу.

«Незалежно від того, хто публікує вміст, ми не дозволяємо нічого, що суперечить нашій політиці, — повідомили у коментарі для Forbes у Meta. — Ці правила глобальні».

Раніше ми спростовували фейк,  у якому сторінку Всесвітнього економічного форуму підробили та поширили повідомлення, нібито газогін «Північний потік-2» скоїв самогубство після того, як охорона заснула, а камери спостереження перестали працювати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний