ФЕЙК: Інсульт та інфаркт внаслідок вакцинації свідчать про захист від COVID-19 — дослідження

ФЕЙК: Інсульт та інфаркт внаслідок вакцинації свідчать про захист від COVID-19 — дослідження

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
663

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито якщо вакцина від COVID-19 викликала погане самопочуття чи побічні ефекти, зокрема незворотні зміни у репродуктивній системі чи інших органах, інсульт, інфаркт та смерть, — це свідчить, що щеплення надало кращий захист від хвороби. В інших дописах із аналогічним текстом посилаються на статтю видання Fortune «If your COVID vaccine left you feeling terrible, it probably offered you better protection, new study suggests» («Нове дослідження показує, що якщо вакцинація від COVID викликала у вас жахливе самопочуття, вона, ймовірно, забезпечила вам кращий захист»). 

Однак у дослідженні не згадують такі несприятливі події внаслідок вакцинації як інсульт, інфаркт, зміни у репродуктивній системі чи інших органах та смерть. 

Скриншот допису

Статтю «If your COVID vaccine left you feeling terrible, it probably offered you better protection, new study suggests» опублікувало видання Fortune. Пізніше статтю видалили, але її прев’ю можна знайти на сайті видання через пошук за фразою «COVID-19 vaccines». Публікацію також можна знайти на сайті Yahoo! Finance. 

У статті йдеться про дослідження «Association of Symptoms After COVID-19 Vaccination With Anti–SARS-CoV-2 Antibody Response in the Framingham Heart Study» («Зв’язок симптомів після вакцинації проти COVID-19 із відповіддю антитіл проти SARS-CoV-2 у Фремінгемському дослідженні серця»). Його автори — дослідники з Колумбійського, Вермонтського та Бостонського університетів. 

У дослідженні йдеться про взаємозв’язок несприятливих подій після вакцинації від COVID-19 з ефективністю вакцини. У дослідженні брали участь 928 пацієнтів, які вакцинувалися двома дозами мРНК-вакцин проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech та Moderna не менш ніж за 2 тижні до взяття у них зразків крові. 

Дослідники дійшли висновку, що люди, які мали після вакцинації локальні (біль у місці ін’єкції та/або висип) чи системні (лихоманка, озноб, біль у м’язах, нудота, блювання, головний біль та/або помірна або сильна втома) симптоми надалі мали більше антитіл до вірусу ніж ті, в кого таких реакцій не було. Найкращу імунну відповідь спостерігали у 48% пацієнтів, які мали системні поствакцинальні симптоми, 12% мали локальні симптоми, 40% не мали жодних поствакцинальних симптомів. 

У дослідженні не згадують серед несприятливих подій інсульт, інфаркт, зміни у репродуктивній системі чи інших органах та смерть. Наразі немає жодних підтверджень того, що вакцини від COVID-19 впливають на репродуктивну систему. Також немає підтверджень того, що вакцини викликають інфаркт чи інсульт. Твердження, ніби ці хвороби, зміни у репродуктивній системі та смерть свідчать про кращий захист від COVID-19, неправдиве. 

Нагадаємо, що переваги використання вакцин від COVID-19 перевищують можливі ризики. Вакцини запобігають серйозному перебігу захворювання, вони безпечні та ефективні. 

Раніше ми спростовували фейки, ніби після вакцинації від COVID-19 у США почалась епідемія інфарктів та інсультів, і що 395 жінок зі Штатів повідомили про викидні після вакцинації від COVID-19.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний