Beta

ФЕЙК: Ісландія платитиме 5000 євро в місяць чоловікам, які одружаться на місцевих дівчатах

16 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
205

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що Ісландія платитиме 5000 євро щомісяця українцям, які одружаться з місцевими жінками. Причиною цього начебто є катастрофічна демографічна ситуація: кажуть, що жінок у країні вдвічі більше, ніж чоловіків. Пояснюють, що Ісландія надає перевагу слов’янам через начебто сильний генофонд. В інших варіаціях конкретно про українців не йдеться. Також стверджують, що одруження — шлях до автоматичного набуття громадянства Ісландії. 

Приклад публікації, яку поширюють у мережі

Утім, це фейк, який поширюють у різних країнах щонайменше з 2016-го року. Його раніше спростовували іноземні незалежні фактчекери зі Snopes, Boom, Africa Check та AFP

По-перше, такої програми в Ісландії немає. Це фактчекерам підтверджували представники місій Ісландії у Тайланді, Уганді, Єгипті — саме там активно поширювалася історія. 

По-друге, в Ісландії немає браку чоловіків -— їх навіть трішки більше, ніж жінок: станом на 2018 рік чоловіки становили близько 50,2% населення Ісландії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний