ФЕЙК: Італійські вчені протестували ківі на COVID-19, результат виявився позитивним

ФЕЙК: Італійські вчені протестували ківі на COVID-19, результат виявився позитивним

30 Грудня 2020
FacebookTwitterTelegram
3146

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, на якому троє людей у медичних халатах проводять дослід, начебто тестуючи сік ківі на антигени нового коронавірусу. Цей тест проводив доктор Маріано Амічі з хімічної лабораторії провінції Мачерата. На своєму веб-сайті він стверджує, що цей дослід доводить ненадійність тестів, які використовують, щоб «зруйнувати економіку» та «позбавити людей свободи». Крім цього на сайті розміщено ще кілька заяв доктора Амічі, в яких він називає тампони для проведення тестів на COVID-19 ненадійними. 

Раніше VoxCheck спростовував схожий фейк про те, що яблучний сік показав позитивний тест на коронавірус. Як і у випадку з соком, Амічі та його колеги під час проведення тесту порушують інструкцію.

У коментарі для польського видання Na:Temat вірусолог Томаш Дзецентковський пояснював, що на результат тесту на антигени (якщо демонструють саме його) впливає рівень кислотності ph речовини, яку додають. І тест оптимізований для реакції на ph людини, тому й міг видати хибний результат. Для ківі рівень ph становить приблизно 3,1-3,9, а для слини та слизових оболонок людини — 6,8-7,4.

Також невідомо, який саме тест використовує Амічі та його колеги — чи був він затверджений для використання та продажу, хто його виробник та які в нього показники чутливості та специфічності (відповідають за точність тесту).

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний