ФЕЙК: Із 15 травня повертаються графіки відключенню світла у всіх регіонах України

ФЕЙК: Із 15 травня повертаються графіки відключенню світла у всіх регіонах України

9 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
6839

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

На початку травня 2023 року у фейсбуці поширювали повідомлення, що з 15 травня в Україні повертаються графіки відключення світла в усіх регіонах. Користувачі пропонують детальніше ознайомитися з новиною в телеграм-каналах, посилання на які розміщені в постах.

Проте це — це вигадана новина, в Україні не повідомляли про повернення планових відключень світла в усіх областях.

Скриншот допису

8 травня представники «Укренерго» спростували цю інформацію та зазначили, що не повідомляли про планові відключення світла.

Останні масові планові відключення світла в Україні були в березні 2023 року. Також у квітні-травні іноді запроваджували планові відключення для проведення ремонтних робіт, але на короткий термін та в окремих регіонах. У травні енергетичні компанії не повідомляли про необхідність планових відключень в усіх областях країни.

Наразі українська енергосистема має запас потужності, тобто виробництво електроенергії перевищує потреби споживачів. Тому з 7 квітня Україна відновила експорт електроенергії.

Фейкові пости про масові відключення світла поширювали для реклами телеграм-каналів, посилання на які залишали після опису «приголомшливих новин». Оманливим шляхом автори цих каналів намагаються збільшити кількість підписників. Крім того, часто таку рекламу можна побачити в акаунтах із патріотичними назвами («Українська перемога», «Єдина Україна», «Слава Україні»). У такий спосіб користувачі намагаються викликати довіру в аудиторії.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний