ФЕЙК: Із 20 жовтня у всіх країнах ЄС скасовують вакцинацію проти COVID-19

ФЕЙК: Із 20 жовтня у всіх країнах ЄС скасовують вакцинацію проти COVID-19

27 Жовтня 2021
FacebookTwitterTelegram
253

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито з 20 жовтня 2021 року ЄС визнає п’ять методів лікування хворих на COVID-19, серед яких немає вакцинації. У дописах вказують, що вакцини були затверджені «на тимчасовій експериментальній основі», а оскільки є п’ять інших способів лікування, вакцинацію скасують.

Утім, це — фейк. ЄС не скасовував вакцинацію від COVID-19.

У дописах посилаються на публікацію Європейської Комісії від 29 червня 2021 року. У ній йдеться про Стратегію лікування  хворих на COVID-19.

Стелла Киріакідес (Stella Kyriakides), єврокомісарка із питань охорони здоров’я та безпеки продуктів харчування, зазначала, що вірус не зникне навіть із вакцинацією, а тому потрібні безпечні та ефективні методи лікування хворих на COVID-19. Ціль Єврокомісії — визначити найперспективніші препарати, що проходять дослідження, та затвердити щонайменше три методи лікування до кінця цього року.

У публікації вказано, що «вакцинація проти COVID-19 є найкращим способом закінчення пандемії та поверння до нормального життя. Паралельно ми (ЄС — ред.) працюємо над найкращими доступними ліками для інфікованих». Крім того, у релізі чітко зазначено, що Стратегія лікування хворих на COVID-19 буде реалізовуватись паралельно з вакцинацією. Про відміну вакцинації не йдеться.

П’ять препаратів, про які пише Єврокомісія, знаходяться на передовій стадії розробки і мають високий потенціал опинитись серед трьох нових методів лікування хворих на COVID-19. Серед цих препаратів імуносупресор баріцитиніб, комбінація бамланівімабу та етезевімабу, комбінація касиривімабу та імдевімабу, регданвімаб, сотровімаб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний