ФЕЙК: Ізраїль запроваджує програму ізоляції невакцинованих від суспільного життя | VoxUkraine

ФЕЙК: Ізраїль запроваджує програму ізоляції невакцинованих від суспільного життя

30 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
502

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що Ізраїль впроваджує програму ізоляції невакцинованих від суспільного життя. Також додають і про те, що умова участі громадян Ізраїлю у «новій нормальності» – це вакцинація експериментальними ін’єкціями генної терапії, які уряд вважає необхідними для стримування поширення китайського вірусу.

Скриншот статті

 

Однак, це – фейк.

Ізраїль не впроваджує програму ізоляції невакцинованих громадян від суспільного життя.  

Із 21 лютого, в Ізраїлі діє Green Pass — офіційний документ, який підтверджує як отримання двох доз вакцини, так і факт одужання від СOVID-19. Для вакцинованих осіб Green Pass дійсний протягом шести місяців (як і свідоцтво про вакцинацію) та вступає в силу через тиждень після отримання другої дози. Для пацієнтів, які одужали від COVID-19, Green Pass дійсний до 30.06.2021. 

Міністр охорони здоров’я Ізраїлю Йоель Едельштейн пояснив, що наявність Green Pass — це “перший крок до нормального життя” і нівелювання необхідності введення четвертого локдауна. Для поїздок в громадському транспорті та входу в торгівельні центри вакцинний паспорт не потрібен. Відвідування таких місць, як спортзали, театри, ресторани (приміщення), готелі дійсно можливе лише за наявності у громадянина Green Pass або свідоцтва про одужання від COVID-19. Але це не означає, що Ізраїль запроваджує програму ізоляції невакцинованих людей від суспільного життя. Адже Green Pass надається і невакцинованим людям, якщо вони перехворіли на COVID-19. 

Вакцинація від COVID-19 в Ізраїлі не обов’язкова. І вона не звільняє від необхідності носити маски в громадських місцях і дотримуватися соціальної дистанції.

Міністр охорони здоров’я Йоель Едельштейн заявив, що вакцинація не буде обов’язковою в Ізраїлі. Але його міністерство пропонує закон, який зобов’яже нещеплених співробітників, чия робота пов’язана з громадськістю, проходити тестування на вірус кожні два дні. Законодавчий орган Ізраїлю “Кнесет” прийняв поправку до Постанови про охорону здоров’я, дозволяючи Міністерству охорони здоров’я Ізраїлю розкривати персональні дані осіб, не вакцинованих проти COVID-19, місцевим органам влади та Міністерству освіти Ізраїлю. 

Отримувати вищу освіту можуть і невакциновані громадяни Ізраїлю. Відвідувати очні заняття вищих навчальних закладів зможуть студенти, які мають Green Pass. Для тих, хто ще не отримав вакцинний паспорт, заняття будуть продовжуватися онлайн. А отже, це не означає неможливість отримання невакцинованими громадянами Ізраїлю вищої освіти.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний