ФЕЙК: Ізраїльський телеканал INN випустив мультфільм, у якому зобразив українців, яких рятує росія

ФЕЙК: Ізраїльський телеканал INN випустив мультфільм, у якому зобразив українців, яких рятує росія

24 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
903

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють відео нібито ізраїльського телеканалу INN, на якому українців зобразили нацистами, які стукають у зачинені двері Євросоюзу. Українських біженців за кордоном показують як нахаб, що витрачають гроші ЄС. Наприкінці відео приходить росія і нібито «рятує» Україну.

Однак це — фейк. Насправді це відео поширило проросійське ізраїльське видання. На офіційних сторінках телеканалу INN немає такого відео.

Скриншот допису

Уперше це відео з’явилося у телеграм-каналі «INN: Ізраїль проти нацизму». В описі до каналу додають стікери про співдружність Ізраїлю та росії. Також телеграм-канал заявляє, що заперечує нацизм та показує те, що нібито «приховують» від людей західні та ізраїльські ЗМІ. Під відео українців називають нацистами. Це типовий проросійський телеграм-канал, який до того ж має малу кількість підписників. 

Тож це не справжня сторінка ізраїльського телеканалу INN. Насправді логотип телеканалу INN, яку скопіював проросійський канал, — це символ індійської мережі новин із такою ж назвою INN. Однак ми не знайшли відео про українців на офіційному сайті індійського INN або його сторінках у соцмережах. Ба більше, це відео також не публікував ізраїльський телеканал INN.

Скриншот: зліва — логотип проросійського телеграм-каналу INN, справа — логотип справжнього індійського телеканалу INN

Скриншот — логотип ізраїльського телеканалу INN

Проросійський телеграм-канал «INN: Ізраїль проти нацизму» не раз поширював пропаганду про нібито нацизм в Україні та публікував фото мапи України, на якій тимчасово окуповані території належать росії. Водночас офіційні особи Ізраїлю засудили російське вторгнення та визнали суверенітет і територіальну цілісність України.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний