ФЕЙК: Кадровий офіцер НАТО воює в Україні — фото документів
Beta

ФЕЙК: Кадровий офіцер НАТО воює в Україні — фото документів

30 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
446

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито 6 червня в Сєвєродонецьку в одній із будівель знайшли документи на автомобіль Kia Sorento Даріуша Майхжака, що підтверджує присутність військ НАТО в Україні. У дописі стверджують, шо Даріуш Майхжак є полковником польської армії та займає посаду проректора з воєнних питань польської Академії воєнного мистецтва. Навчався у Академії офіцерів у Вроцлаві, служив у 11-й танковій кавалерійській дивізії. Як інструктор брав участь у війні в Іраку у складі 5-го ротаційного польського воєнного контингенту. 

Скриншот допису

Утім, знайдені документи не належать полковнику польської армії.

Особа на портреті справді є Даріушем Майхжаком, проректором з воєнних питань польської Академії воєнного мистецтва. Із 2015 року Даріуш Майхжак сфокусувався на науковій діяльності, він публікує дослідження, дисертації та статті. У червні 2022 року він брав участь у низці публічних заходів саме як проректор академії та фізично не міг перебувати в Україні.

Скриншот допису

Скриншот допису

Майхжак є доволі поширеним прізвищем у Польщі. У 2002 році в країні проживало приблизно 9,5 тисяч чоловіків із таким прізвищем і приблизно стільки ж жінок. Зокрема, Даріушем Майхджаком звуть також польського актора.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний