ФЕЙК: Кандидат у президенти США Мітт Ромні заявив про плани Америки знищити росію

ФЕЙК: Кандидат у президенти США Мітт Ромні заявив про плани Америки знищити росію

27 Липня 2023
FacebookTwitterTelegram
474

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео жінки, яка зачитує промову нібито Мітта Ромні, кандидата в президенти США на виборах у 2012 році. Зокрема політик каже, що США нібито зруйнували Радянський Союз, а зараз знищать і росію. Також Ромні нібито говорить, що США налаштує чеченців, дагестанців та татар проти росіян, аби змусити боротися їх один з одним.

Це — фейк. Насправді промова не належить Мітту Ромні, цитату використовували ще у 2012-2016 роках.

Скриншот допису

У російських медіа та соціальних мережах ми не знайшли жодного посилання на цю промову. Натомість у Google можна побачити, що ідентичний текст російські медіа публікували ще у 2013 та 2016 роках. 

Крім того, видання «Голос Америки» у 2016 році писало, що голова академії російського Генштабу використав фейкову цитату, яка насправді не належить Мітту Ромні. Видання додає, що вперше цитату опублікували у вересні 2012 року на платформі Fognews, яка спеціалізувалася на фейкових новинах. Тоді ж Fognews заявили, що створили цю цитату та інші новини заради висміювання. Наразі публікація Fognews недоступна. Цитата, яку використали російські посадовці у 2016 році, збігається із тією, яку поширюють пропагандисти у 2023 році.

Мітт Ромні підтримує Україну та засуджує російську агресію. У 2022 році Ромні підтримав проєкт надання Україні $40 мільярдів та заявив, що українці боряться за свободу, яку порушує росія. Також у своїх статтях для видання Deseret News Мітт Ромні пише, що в інтересах США підтримувати Україну, адже згодом росія може почати нову війну.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний