(ОНОВЛЕНО) ФЕЙК: Карантин лише погіршив ситуацію, вакцинація безглузда і шкідлива – інфекціоніст Надія Жолобак

(ОНОВЛЕНО) ФЕЙК: Карантин лише погіршив ситуацію, вакцинація безглузда і шкідлива – інфекціоніст Надія Жолобак

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
1 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
2699

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що карантин був політично вмотивованим, статистика сфальсифікована, а вакцина від коронавірусу не потрібна. Таку статтю опублікувало видання «Народний оглядач» з посиланням на інтерв’ю Надії Жолобак.

Насправді інфекціоністка вчена-вірусолог Надія Жолобак не робила таких заяв.

У попередній версії публікації ми назвали Надію Жолобак інфекціоністкою. Утім, вона насправді є вченою-вірусологом. 

Інфекціоністи діагностують та лікують інфекціні захворювання. Їх спричинюють збудники — віруси, бактерії, найпростіші, паразитичні гриби, гельмінти, продукти їхньої життєдіяльності, патогенні білки — пріони. А от вірусологи займаються вивченням саме вірусів та хвороб, які вони спричиняють.

Тому  відповідно до політики визнання помилок, ми оновили текст та вказали, що Надія Жолобак є вченою-вірусологом.

Автори статті «Народного оглядача» пишуть, що «карантин в Україні був політично мотивованим, з вірусологами не радились», тоді як Жолобак каже про «соціально мотивований» карантин.

Також спікерка не зазначала і про фальсифікацію летальності від коронавірусу політиками, а щодо вакцини від коронавірусу вона казала про необхідність більш тривалого процесу спостереження за вірусом.

Крім того, автори статті пишуть: «Міністерство охорони здоров’я займається залякуванням населення і поширює нісенітниці». Хоча насправді Жолобак радила читати офіційні канали МОЗ та ЦГЗ, однак критикувала конкретну публікацію про вплив сонячних променів на можливість захворіти коронавірусом. 

До речі, про відсутність доказів впливу сонячного ультрафіолету на вірус ми також писали: тут і тут.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний