ФЕЙК: Карантин – це прикриття для створення електронного концтабору | VoxUkraine

ФЕЙК: Карантин – це прикриття для створення електронного концтабору

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
23 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
1551

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що під виглядом карантину створюють електронний концтабір. Перші кроки – це дистанційне навчання та ліквідація безготівкових розрахунків.

Проте, це фейк.

Немає будь-яких підтверджень, що карантин – це прикриття для створення електронного концтабору.

Карантин потрібний для того, щоб обмежити поширення COVID-19 та зменшити навантаження на медичну систему.

Ефективність обмежувальних заходів підтверджують дослідження.

У цьому дослідженні співробітників Світового Банку йдеться про те, обмеження, введенні на початку поширення COVID-19, дозволили зберегти більше життів та зменшити негативний вплив на економічну ситуацію.

У дослідженні за даними шести країн йдеться про значний вплив обмежувальних заходів на поширення пандемії. Відповідно до цього дослідження обмежувальні заходи в США дозволили уникнути майже 5 млн нових випадків інфікування, а в Китаї – запобігли 285 млн нових випадків COVID-19.

У іншому дослідженні за даними 11 країн Європи йдеться про те, що обмежувальні заходи, запобігли 3,1 млн смертей. 

Дистанційне навчання стало вимушеним кроком на період пандемії, а розрахунки готівкою ніхто не ліквідовував. Натомість, у ВООЗ радять ретельно мити руки після контакту з банкнотами чи монетами та зазначають, що немає підтверджень, що вірус може передаватись таким шляхом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний