ФЕЙК: Карантин – це спецоперація для створення концтабору | VoxUkraine

ФЕЙК: Карантин – це спецоперація для створення концтабору

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
22 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1675

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються фото, що карантин придумали політики, а не медики,  і все це – спецоперація, щоб загнати людство у концтабір. Це фото часто супроводжується текстом про те, що ВООЗ визнала, що карантин не мав сенсу, а вірус взагалі не страшний. 

Карантин не придумали політики, рішення про його запровадження приймаються на основі протиепідеміологічних показників, досліджень та порад лікарів.

Основна мета карантину – зменшення навантаження на медичні системи та уповільнення поширення пандемії. Дослідження, проведене за даними 129 країн світу показує, що обмежувальні заходи були ефективними у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей.

Інше дослідження  на основі даних 135 країн стверджує, що найбільш ефективними виявилися обмеження на проведення публічних подій та масові зібрання. 

Твердження про концтабір безпідставні. Хоча уряди деяких країн (Росія, Угорщина, Китай) і у деяких випадках використовують боротьбу з пандемією коронавірусу як привід обмежити права людини. Такі дії є зловживанням владою і не можуть слугувати аргументом «нового світового порядку».

“ВООЗ визнала, що карантин не мав сенсу, а безсимптомні носії – не заразні.”

ВООЗ не визнавала карантин марним.

Щодо заяви технічної керівниці ВООЗ із реагування на COVID-19 про неможливість інфікування від безсимптомних носіїв: на брифінгу 8 червня Марія Ван Керхове заявила, що деякі країни, які досліджують безсимптомні випадки, не знаходять вторинної передачі далі. Наступного дня Марія Ван Керхове уточнила, що мала на увазі лише підгрупу досліджень та окремі неопубліковані дані.

Дослідження-моделювання показують, що до 40% зараження новим коронавірусом відбувається саме носіями SARS-CoV-2, які не мають симптомів.

“Майже 80% інфікованих не відчувають симптомів хвороби.”

Ще на початку березня ВООЗ заявила, що 80% хворих на COVID-19 перенесуть хворобу у легкій формі або ж безсимптомно. Тому казати, що 80% не відчують симптомів, – маніпулятивно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний