ФЕЙК: Карантин в Україні триватиме 2 роки | VoxUkraine

ФЕЙК: Карантин в Україні триватиме 2 роки

27 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
4025

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

22 квітня на РБК-Україна вийшло інтерв’ю прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля. З-поміж іншого, Шмигаль говорив, що Україні, можливо, доведеться жити в умовах боротьби з коронавірусом та відповідних обмежень найближчі 2 роки. 

Ряд ЗМІ підхопили цю тезу, супроводжуючи свої новини хибними заголовками, на кшталт: 

«Карантин в Україні триватиме 2 роки», «Карантин в Україні на 2 роки! Шмигаль шокував українців заявою», «Карантин в Україні триватиме 2 роки: термінове звернення»

Говорячи про можливість введення обмежень, Денис Шмигаль, імовірно, посилається на заяву голови німецького Інституту Роберта Коха про те, що пандемія коронавірусу може тривати 2 роки, а також на коментар Чжана Венхонга, голови шанхайської групи клінічних експертів з Covid-19, що “цілком нормально, коли вірус приходить і йде, і це триває один-два роки”.

Під потенційними обмеженнями, прем’єр мав на увазі можливе введення масочного режиму, карантинних обмежень в окремих населених пунктах, соціального дистанціювання та правил дезінфекції. Він вказує, що через загрозу нових хвиль поширення вірусу, окремі урядові заходи по боротьбі з захворюванням будуть продовжувати здійснюватися і ті чи інші обмеження можуть зніматися чи вводитися залежно від ситуації.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний