ФЕЙК: Карантин і вакцинація проти COVID-19 – війна проти людства та геноцид

ФЕЙК: Карантин і вакцинація проти COVID-19 – війна проти людства та геноцид

29 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
1112

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео від Остапа Стахіва та Ольги Яремійчук, які вже неодноразово поширювали фейки, які ми раніше спростовували.  

Кадр із відео, яке поширюють у мережі

Відео містить численні неправдиві заяви. Далі пояснюємо які. 

Пандемія COVID-19 та спалах свинячого грипу у 2009-2010 роках підтверджені науковою спільнотою

Спікери стверджують, що німецький лікар Вольфганг Водерг у 2009 році зупинив аферу зі свинячим грипом, а зараз, намагається зробити те ж саме у контексті пандемії COVID-19. 

Вольфганг Водерг дійсно відомий своїми заявами про спростування пандемії свинячого грипу  в 2009-2010 роках. Зокрема він зазначав, що свинячий грип — це “вигаданий бренд”, на якому фармакологічні компанії заробляють гроші. Науковці критикували Вольфганга Водарга за такі заяви, а ВООЗ надала дані, які підтверджують епідемічний характер вірусу свинячого грипу. Заяви Водерга, які спростовують наявність пандемії коронавірусу, також піддаються критиці вчених. Дослідники стверджують, що його слова суперечать емпірично доведеним та перевіреним фактам. 

Усі основні вакцини від COVID-19 пройшли випробування та затверджені науковцями

Ольга Яремійчук стверджує, що вакцини це експериментальні рекомбінантні суміші, від яких у США померли сотні людей. Це – неправда.

Вакцина Covishield (або ж ChAdOx1 nCoV-19 чи AZD1222) знаходиться на третьому етапі клінічних випробувань

Вакцину Covishield виготовляють в індійському Інституті сироватки за ліцензією Oxford-AstraZeneca. Тобто в Україну надійшла розробка AstraZeneca – просто виготовлена в іншій країні. Третій етап клінічних випробувань вакцини проводили в Бразилії, Великій Британії, Південній Африці та США. Вакцина Covishield має ефективність від 60% до 82,4% за різними даними. Сovishiled також рекомендована ВООЗ до екстреного використання.

Дослідження третьої фази вакцини Pfizer показали, що вона ефективна на 95%. Тобто після отримання щеплення ймовірність розвинути симптоми COVID-19 становить лише 5% із 100%, що є доволі низьким показником. Водночас у дослідженні з журналу The Lancet йдеться, що після отримання двох доз, вакцина зменшує ризик інфікуватися на 86%. Різниця полягає у тому, що перший показник вимірює лише передачу вірусу між людьми, у яких розвинулися симптоми захворювання. Натомість другий показник вимірює всі випадки, у тому числі безсимптомні, які також можуть передавати вірус.

Дослідження вакцини Moderna за участю 30 420 осіб, показало 94,1% ефективності проти COVID-19, у тому числі проти важкого перебігу захворювання

Важливо пам’ятати, що «смерть після вакцинації» та «смерть внаслідок вакцинації» — різні поняття.

Наприклад, у Норвегії повідомляли про смерть 33 людей старше 75 років, які померли після вакцинації препаратом від Pfizer та Biontech. Однак, зв’язку між вакциною та смертельними випадками немає.

У Великій Британії було зареєстровано 143 смертельних випадки після вакцинацій препаратами Pfizer та AstraZeneca, однак вони також не пов’язані між собою. Усі померлі мали низку супутніх захворювань.

У США серед тих, хто отримали вакцину від Pfizer або Moderna, станом на 7 лютого, було зареєстровано 1170 смертей (це 0,003% від вакцинованих), втім вони також не пов’язані з вакцинацією.

Теорія Олександра Чижевського про аеоріонну терапію не має наукового підґрунтя

Спікерка згадує теорію Чижевського про аероіони – “вітаміни кисню”, яких нібито позбавлені люди, які носять маски.

Аероіони — це заряджені частинки повітря, які несуть у собі позитивний, або негативний заряд. Але дослідження показують, що ефективність такого методі лікування-  низька. Деякі вчені у своїх роботах взагалі вказують на відсутність вагомих даних,  які б підтверджували дієвість аероіонів.

Також маски не шкодять здоров’ю і не перешкоджають потраплянню кисню в організм, про що VoxCheck неодноразово писав раніше

Медичні асоціації не подавали позовів до суду через запровадження карантину

Яремійчук стверджує, що 20 провідних медичних асоціацій Європи, виступаючи проти карантинних обмежень, подали позов проти Європейського Союзу до Євросуду. 

Ми не знайшли інформації про конкретно цей випадок, однак позови проти карантину антивакцинатори подавали неодноразово. Деякі лікарі дійсно виступають проти локдауну – тому що вважають його необдуманим рішенням. Однак, це не означає, що карантин неефективний. Наукові дослідження підтверджують, що обмеження допомагають стримувати поширення коронавірусу. Водночас значна частина медичних асоціацій підтримує карантинні обмеження. Деякі з них навіть вважають впроваджені заходи недостатніми.  

Світовий Банк не відповідає за введення карантинних обмежень

Також спікерка зазначає ніби Світовий Банк запланував пандемію коронавірусу, карантинні обмеження та вакцинацію у своїх фінансових документах до 2025 року. 

Це – неправда, а VoxCheck уже спростовував цей фейк раніше. Перш за все, Світовий Банк не визначає терміни карантинних обмежень, це робить влада самих країн. У згаданому документі не йдеться про часові рамки пандемії. Там зазначено період програми підтримки національних медичних систем та економік, тому стверджувати на його основі про тривалість карантину не можна.

Долорес Кахіл, Райнер Фульміч та Маргарета Гріс Бріссон неодноразово помічали в дезінформації та поширенні фейків

Яремійчук стверджує, що проти карантину виступають відомі інтелектуали. Вона говорить про Долорес Кахіл, мікробіолога з Ірландії та Маргарет Гріс Бріссон, яка стверджує, що від носіння масок людина дихає своїм вуглекислим газом, а її мозок деградує. Також згадується Райнер Фульміч, європейський правозахисник, який підготував матеріали що нібито розкривають державні злочини у контексті карантину.   

Такі посилання є надзвичайно сумнівними, адже всі троє осіб є поширювачами фейків. Долорес Кахіл – голова Ірландської партії свободи ультраправого спрямування неодноразово фігурувала в матеріалах незалежних фактчекерів через поширення фейків. Через антинаукові заяви її навіть попросили покинути науковий комітет ЄС. VoxCheck також уже спростовував фейки від Кахіл раніше.  

Райнер Фульміч також неодноразово був помічений у поширенні дезінформації. VoxCheck та незалежні фактчекери з Georgia’s Reforms Associates раніше вже спростовували його висловлювання про карантин як “злочин проти людства”. 

Фейк про те, що маски шкодять мозку, ВООЗ спростувала ще у червні 2020 року. При правильному використанні масок кількість кисню не зменшується та відповідно не збільшується кількість вуглекислого газу в організмі. До того ж, як VoxCheck уже вказував раніше, Фактчекерам із Correctiv не вдалось знайти інформацію про медичну практику Маргарет Гріз-Бріссон. Її ім’я не згадується і у Федеральній асоціації німецьких експертів і спеціалістів та у Асоціації лікарів обов’язкового медичного страхування у Баден-Вюртемберзі.