ФЕЙК: Картахенський протокол дозволяє проводити досліди над вакцинованими

ФЕЙК: Картахенський протокол дозволяє проводити досліди над вакцинованими

30 Вересня 2021
FacebookTwitterTelegram
3536

Перевірка фактів у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Олена Фаіст поширює хибну інформацію про вакцинацію від COVID-19. Зокрема, вона стверджує, що:

  • У Картахенському протоколі про біобезпеку 2000 року йдеться про вакцинованих людей та можливість їхнього транспортування, вбивства та споживання в якості їжі.
  • В Австралії вважають, що самоізоляція вже є небезпечною, тому людей збираються вивозити у COVID-табори.
  • Завдяки технології Bluetooth можна встановити, що людина вакцинована.
  • Коронавірус є лише приводом для генної модифікації людини через мРНК- вакцини. 
  • У 2013 році американський суд вирішив, що якщо живий організм, у тому числі й людина, був модифікований завдяки мРНК ін’єкції, то його можна запатентувати.

Однак тези авторки відео не відповідають дійсності.

Олена Фаіст – керівниця черкаського осередку «СТОП Фейк Пандемія». Організація заперечує пандемію COVID-19 і виступає проти карантинних обмежень, носіння масок та вакцинації. Про цей рух та інших ковід-дисидентів ми згадували у статті, присвяченій річниці інфодемії.

Картахенський протокол

Картахенський протокол про біобезпеку — це документ, направлений на захист біологічного різноманіття від потенційних ризиків, спричинених генетично зміненими організмами, які є результатом сучасних біотехнологій. У ньому вказані правила транспортування, ліквідації та інші дії з модифікованими організмами. 

У документі використовують термін живий змінений організм (ЖЗО). Олена Фаіст інтерпретує цей термін як синонім до вакцинованої людини. Насправді це зовсім не так. Живий змінений організм (ЖЗО) — це синонім до генномодифікованих організмів (ГМО). До них відносяться рослини, тварини та мікроорганізми. 

Картахенський протокол є додатковою угодою до Конвенції про біологічне різноманіття. Ця конвенція має на меті збереження видів у зоопарках і в лабораторіях, а також збереження екосистем і природних місць перебування. Тобто, у ній йдеться про розв’язання світових проблем щодо навколишнього середовища, а не досліди над людьми.

Карантинні обмеження в Австралії

Нещодавно в Австралії ввели нові обмеження через поширення штаму Delta, однак не у всіх штатах і територіях. Наразі локдаун ввели в Канберрі, столиці Австралії, та окремих районах штату Новий Південний Уельс та штату Вікторія. Усього на цих територіях проживає близько 59% населення країни.

Перелік обмежень і їхня тривалість відрізняються в залежності від території. Наприклад, у Канберрі, столиці Австралії, локдаун діє до 14 жовтня включно, а от Новий Південний Уельс вийде з локдауна лише після того, як 70% населення пройдуть повний курс вакцинації. Представники штату Вікторія не вказують дату зняття обмежень.

В усіх зонах, де запроваджений локдаун, виходити з дому можна лише з поважних причин: покупка необхідних товарів, отримання медичної допомоги, проходження тесту на COVID-19 або вакцинація, робота та навчання (за дозволом), виконання фізичних вправ, соціальна взаємодія в обмежених групах. У Мельбурні, столиці штату Вікторія, на відміну від інших територій, діє комендантська година.

Уряд Австралії не заявляв, що вважає самоізоляцію неефективним та небезпечним засобом стримування COVID-19. А теза про так звані COVID-табори є безпідставною.

Крім того, у відео згадують кілька фейків, які VoxCheck спростував раніше. Нагадуємо, що:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний