ФЕЙК: Керівник Офісу Президента наказав зібрати голоси у Верховній Раді для відставки Валерія Залужного

ФЕЙК: Керівник Офісу Президента наказав зібрати голоси у Верховній Раді для відставки Валерія Залужного

30 Листопада 2023
FacebookTwitterTelegram
163

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські та проросійські пропагандисти із посиланням на анонімне джерело повідомляють, що керівник Офісу Президента Андрій Єрмак нібито наказав зібрати необхідну кількість голосів у Верховній Раді для відставки Валерія Залужного. За кожен голос депутатам начебто обіцяють заплатити від $50 тисяч до $100 тисяч.

Це — фейк. Рішення про звільнення Головнокомандувача ЗСУ ухвалює виключно Президент України. Інформація про збір голосів у Верховній Раді є частиною кремлівської дезінформаційної кампанії.

Скриншот публікації

По-перше, інформацію про начебто відставку Залужного поширює ексдепутат Верховної Ради Ілля Кива. Перед широкомасштабним вторгненням Ілля Кива виїхав за кордон та був помічений в ефірах російських телеканалів. Зараз Кива також активно поширює кремлівські наративи. Тож якість та загалом існування його анонімного джерела з Верховної Ради викликає сумніви.

По-друге, надана інформація не відповідає законодавству України. Рішення про призначення Головнокомандувача ЗСУ ухвалює лише Президент за поданням міністра оборони. Тоді як звільняється Головнокомандувач виключно за рішенням Президента. Так було й у 2021 році, коли Володимир Зеленський звільнив Головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака, а на його місце призначив Валерія Залужного.

В інтерв’ю журналістці Наталії Мосейчук керівник Офісу Президента Андрій Єрмак сказав, що не володіє інформацією про нібито плани звільнення Залужного. Також про це не писали надійні українські медіа. 

Отже, інформація Іллі Киви є черговою вигадкою та складовою кремлівської пропаганди, яка системно дискредитує вище керівництво України. Раніше ми вже спростовували схожий фейк, нібито українські політики та військові створили петиції для розпуску Верховної Ради. Насправді ж таких петицій не існує.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний