ФЕЙК: Кіностудія Walt Disney визнала результати російського псевдореферендуму в Донецькій області

ФЕЙК: Кіностудія Walt Disney визнала результати російського псевдореферендуму в Донецькій області

19 Жовтня 2022
FacebookTwitterTelegram
698

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито кіностудія The Walt Disney визнала результати російьских псевдореферендумів на окупованих територіях Донецької області. У повідомленнях згадують, що у чатах Краматорська повідомляють про зупинку телеканалів компанії Disney на території росії.

Проте це — фейк, адже кіностудія Disney не робила заяв про визнання псевдореферендумів. Крім того, The Walt Disney припинила діяльність на території росії у зв’язку з повномасштабним вторгненням рф в Україну.

Скриншот допису

10 березня 2022 року кіностудія The Walt Disney заявила, що зупиняє прокат фільмів у росії, ліцензування каналів, діяльність Disney Cruise Line, роботу журналу National Geographic та виробництво місцевого контенту. Кіностудія закрила російський сайт і соціальні мережі, а також видалила усі відео на платформі ютуб. Крім того, російські ЗМІ повідомляли, що 13 квітня 2022 року перестав працювати російський сайт телеканалу National Geographic. Пізніше в одному з російських видань попередили, що з 1 жовтня 2022 року припиняють мовлення у росії і будуть перейменовані канали  National Geographic та Baby TV.

Компанія Disney не публікувала заяв про нібито визнання псевдореферендумів на тимчасово окупованих територіях ні на офіційному сайті, ні на сторінці у твіттері.

Російські телеграм-канали, розповідаючи про «блокування каналів у Краматорську», посилаються на один із краматорських чатів. Цей телеграм-канал неодноразово поширював російські пропагандистські повідомлення. СБУ внесла його до списку каналів, якими керує і які фінансує росія. Немає жодних доказів, що повідомлення про припинення роботи телеканалів надіслав саме мешканець Краматорська, а не користувач із російського міста.

У відповідь на вторгнення рф в Україну роботу у росії також призупинили кінокомпанія Warner Media, медіакомпанія Discovery та платформа Netflix.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний