ФЕЙК: Киян труять як тарганів: на Подолі вночі розпилювали отруту | VoxUkraine

ФЕЙК: Киян труять як тарганів: на Подолі вночі розпилювали отруту

6 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
979

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що киян труять, як тарганів. На підтвердження цього додають відео зйомки з Подолу, де навколо вантажівки чи то пил, чи то пара. Коментатор стверджує, що щось розпилюють.

Кадри із відео, яке поширюють у мережі

 

Утім, це – фейк.

Це відео поширили з TikTok. Але на момент нашої перевірки, профіль @kristinaraff його вже видалив. Профіль з аналогічним іменем є й в Instagram – там ми поширене відео також не знайшли. В обох профілях є низка відео, які просувають конспірологічні наративи щодо коронавірусу.  

Сергій Брильов, начальник дільниці транспорту КП ШЕУ Подільського району пояснив журналістам програми «Сьогодні.Підсумки з Олегом Панютою», що проводилось механізоване прибирання вулиці. Через надмірну засміченість проїжджої частини було збільшено потужність вакуумної турбіни дорожнього пилососу «Джонстон». А зрошувальна система машини не впоралась із надмірною кількістю пилу, тож пил почав підніматись від спецтранспорту.

На фото нижче видно, що помітки на кузові машини зі знятого відео співпадають з помітками автомобіля, який виконував ремонтні роботи – вгорі «650», нижче справа – «43-16-05».

Фото автомобіля, який виконував роботи (фото надав Олег Панюта)

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний