ФЕЙК: Командування в/ч А7053 наказало фізично знищувати порушників комендантської години

ФЕЙК: Командування в/ч А7053 наказало фізично знищувати порушників комендантської години

25 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1066

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали та медіа поширюють фото нібито наказу командира військової частини А7053. У ньому командування дає наказ організувати охорону американської реактивної артилерійської системи М142 HIMARS та дає дозвіл на розстріл порушників комендантської години. 

Наказ несправжній. У документі припустилися помилок, а організації з вказаним кодом ЄДРПОУ на печатці не існує. Також військова частина спростувала інформацію, що їхнє командування надавало цей наказ.

Скриншот допису

Військова частина А7053 — це 124 окрема бригада територіальної оборони. Її зона відповідальності — Херсонська область. 

У тексті наказу є помилки. Наприклад, використаний русизм («у тому числі» замість «зокрема» або «і навіть») або замість правильного варіанту «відділ поліції» вказали «пункт поліції».

На печатці, якою нібито затвердили наказ, можна розгледіти код ЄДРПОУ (Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України). У нашому випадку це 12375678. За даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, організації з таким кодом не існує

На офіційній сторінці 124 бригади ТрО спростували наказ про розстріл порушників комендантської години та назвали документ фейковим.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний