ФЕЙК: Компанія Hugo Boss передасть Україні 100 тисяч комплектів військової форми

ФЕЙК: Компанія Hugo Boss передасть Україні 100 тисяч комплектів військової форми

24 Січня 2023
FacebookTwitterTelegram
1318

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа поширюють інформацію, нібито у рамках підтримки України німецький модний дім Hugo Boss оголосив про пошиття та передачу 100 тисяч комплектів військової форми для ЗСУ. Автори публікації додають картинку з Гітлером та іншими нацистами на фоні напису «Hugo Boss»

Утім, інформація про заяву компанії Hugo Boss фейкова.

Скриншот повідомлення

Вперше новину, нібито Hugo Boss заявив про пошив форми для ЗСУ, поширив телеграм-канал «Украина и фашизм» 14 січня. У публікації не було посилання не першоджерело. Інші російські новинні сайти розміщували цю новину, посилаючись на згаданий телеграм-канал.

Проте модний дім не анонсував пошиття форми для українських військових. На сайті бренду остання новина датована 20 грудня. У соцмережах брендів Hugo та Boss також немає інформаціїпро це січні 2022 року компанія провела ребрендинг, аби залучити до себе більше клієнтів різного віку, відтак бренд Hugo створює одяг для покоління Z, а Boss — для міленіалів).

Компанія Hugo Boss засудила повномасштабне вторгнення росії в Україну та 9 березня закрила свої офлайн магазини та призупинила роботу онлайн-магазинів у росії. Головний виконавчий директор компанії Деніел Грідер також повідомляв, що Hugo Boss підтримує українців фінансово через благодійні організації та буде сприяти тому, аби вимушені переселенці були забезпечені роботою. Однак він також не робив заяв про пошиття форми для ЗСУ.

Утім, інформація про зв`язок Hugo Boss з нацистами правдиві. Про це стало відомо у 2011 році, після виходу книги «Hugo Boss 1924–1945». Дослідження історії компанії профінансували нові власники бренду, не пов`язані з родиною Боссів.

Засновник компанії Х’юго Фердинанд Босс був членом партії націонал-соціалістів та активно співпрацював із нацистами. Автор видання Роман Кестер зазначає, що до 1938 року на фабриці виробляли форму для Вермахту, пізніше стали шити форму і для підрозділів СС. Однак він зауважує, що до розробки ескізів і дизайну есесівських мундирів фірма Hugo Boss відношення не мала.

Із квітня 1940 року компанія почала використовувати примусову працю, здебільшого жінок. «Босс подав заяву про те, щоб його робітників годували в його їдальні, а не в східному робочому таборі, де вони були змушені жити з 1943 року», — писав Кестер. «З іншого боку, ми зафіксували випадки зловживань. Робітникам погрожували концтабором тощо. Ці випадки ставлять під сумнів репутацію компанії».

Проте дослідник вважає, що твердження, нібито Х’юго Босс був кравцем самого Гітлера, насправді дуже перебільшене.

У 2011 році німецький будинок моди Hugo Boss вибачився за жорстоке поводження перед людьми, які були залучені до роботи на фабриці під час Другої світової війни.

Російські медіа маніпулюють фактами, щоб провести «паралелі» між нацистською Німеччиною та Україною та утвердити наратив, мовляв, в Україні поширена нацистська ідеологія. Раніше ми спростовували фейки, начебто Володимир Зеленський залучився підтримкою тих країн, які були союзниками Гітлера, а також ніби Зеленський опублікував автобіографічну книгу з назвою «Моя боротьба».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний