ФЕЙК: Конор Макгрегор насміхається із західних санкцій проти Росії
Beta

ФЕЙК: Конор Макгрегор насміхається із західних санкцій проти Росії

7 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
480

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, в якому нібито Конор Макгрегор, ірландський боєць змішаних єдиноборств, насміхається із західних санкцій проти Росії. Його слова перекладають російською: “Слушай, конец России хотели бы увидеть многие, но пока его удается подержать только за щекой” (“Слухай, кінець Росії хотіли б побачити багато хто, але поки вдається потримати його за щокою”).

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Утім, насправді боєць не робив такої заяви. Автори допису навмисно змінили звукову доріжку у відео, в оригінальному відео Конор Макгрегор взагалі не згадував Росію. 

Ймовірне першоджерело фейку — TikTok-канал @nikolaeva_ket, на якому відео опублікували 28 лютого на тлі новин про нові санкції Заходу через російську агресію проти України.

Якщо використати зворотний пошук зображень, можна знайти фотографію Конора Макгрегора з Дейна Уайтом, президентом Абсолютного бійцівського чемпіонату (UFC). 

Конор Макгрегор та Дейна Уайт

Офіційний канал UFC опублікував відео зустрічі 12 липня 2017 року. В уривку (01:25-01:31), яким скористалися в TikTok, взагалі не йдеться про Росію та західні санкції. 

У відео Дейна Уайт зустрічає в аеропорту Конора Макгрегора. Вони обмінюються привітаннями та компліментами. Далі вони згадують Флойда Мейвезера, суперника Макгрегора. Президент UFC каже, що той володіє 3 літаками. У відповідь Макгрегор жартує, що Флойд, напевно, має податкові проблеми.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний