ФЕЙК: Конституція України забороняє фото-, відео- та аудіофіксацію процесу надання медичних послуг

ФЕЙК: Конституція України забороняє фото-, відео- та аудіофіксацію процесу надання медичних послуг

31 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
367

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють світлину, на якій зазначено, що відповідно до частини 2 статті 32 Конституції України фото-, відео- та аудіофіксація процесу надання медичних послуг заборонена.

 

Фото, яке поширюють у мережі

Утім, це — фейк

Оригінальний допис був опублікований ще в 2018 році, утім його активно поширюють і зараз.

Насправді ж у частині 2 статті 32 КУ зазначено: «Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Також є посилання на офіційне тлумачення цієї частини в Рішенні Конституційного Суду. У ньому зазначено, що: 

«В аспекті конституційного подання положення частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України слід розуміти так:

  •  інформацією про особисте та сімейне життя особи є будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, обставини, події, стосунки тощо, пов’язані з особою та членами її сім’ї, за винятком передбаченої законами інформації, що стосується здійснення особою, яка займає посаду, пов’язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень. Така інформація про особу є конфіденційною;
  •  збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини».

Тобто, інформація про посадові повновження людини не є конфіденційною, а отже коли лікарі на роботі, публічно виконують свої обов‘язки, знімати відео, робити фото або записувати аудіо в лікарні не заборонено. Якщо ж лікарі не виконують своїх обов‘язків, то знімати їхнє приватне життя заборонено.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний