Beta

ФЕЙК: Концтабори хворих на COVID-19

30 Травня 2021
FacebookTwitterTelegram
4

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому зображено номери мобільного містечка, із яких виглядають люди. У дописах стверджують, що це нібито карантинні концтабори та майбутнє людства, якщо воно не прокинеться. 

Однак, це не концтабори, а ізолятори для подорожуючих у прикордонному повіті Менгла, що у Китаї. 

Скриншот допису

До речі, у Twitter це відео поширювали з інформацією про те, що Джо Байден начебто розміщує мексиканських іммігрантів у сховищах. І це спростовував фактчекінговий проєкт Університету Гонконгу. 

Менгла – повіт, який розташований на південно-західному кордоні Китаю та межує з Лаосом та М’янмою. Оскільки повіт прикордонний та має велику кількістю іммігрантів, влада вирішила ввести посилений контроль у регіоні. Так, аби попередити нову хвилю захворювань на COVID-19, у січні 2021 році у Менглі почали будівництво карантинної ділянки з ізоляційними кімнатами. Згідно з повідомленням Комітету з політичних і правових питань автономної префектури Сишуанбаньна, Китай, для людей, що в’їжджають у Китай із порту Мохан в повіт Менглі, розрибили ізолятори. У каратинній ділянці, відео якої поширюють, знаходяться 667 ізоляційних кімнат. 

Карантинна ділянка під час будівництва, провінція Юньнань, Китай, 29 січня 2021 року

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний