ФЕЙК: Коронавірус був запланований рік тому, а тести виготовили завчасно | VoxUkraine
Beta

ФЕЙК: Коронавірус був запланований рік тому, а тести виготовили завчасно

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
640

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюється інформація, що пандемія COVID-19 була запланована, оскільки тести на виявлення нового коронавірусу були виготовлені заздалегідь. 

Проте, це фейк.

У відео авторка стверджує, що тести були виготовлені ще в червні 2019 року, оскільки мають строк придатності 1 рік. Однак, компанія Copan, продукція якої й зображена у відео, не виготовляє тести. 

Вона займається реалізацією комплектів для забору матеріалу на тести – пробірок та інструментів для забору мазків, які є універсальними для різних видів тестів.

Під час проведення тесту на COVID-19 забирається матеріал спеціальною паличкою і зберігається у пробірці, яку потім відправляють у лабораторію. 

Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу. 

Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу.

Ми неодноразово спростовували твердження про те, що пандемія була запланованою (наприклад,  тут, тут і тут)

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний