ФЕЙК: Коронавірус передався від кажанів бродячим собакам | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус передався від кажанів бродячим собакам

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1074

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У ЗМІ поширюють новини про те, що коронавірус передався людям від бродячих собак. Насправді, це лише гіпотеза, яка поки що не має наукового обґрунтування.

Вчені досі досліджують геноми різних типів коронавірусу методом комп’ютерного аналізу. Про це говорить і ВООЗ, зазначаючи, що немає жодних доказів того, що собака, кішка або будь-яка інша тварина може передавати COVID-19.

У лабораторних умовах було виявлено, що собаки хоча і можуть бути сприйнятливими до інфекції, але, як виявилося, вірогідність отримати захворювання у них є меншою, ніж у тхорів чи котів. 

Крім цього теорія про те, що собаки розповсюдили коронавірус серед людей, заснована на повторному аналізі старих даних. Вона має схожість з попереднім дослідженням, який неправильно назвав змій як джерело SARS-CoV-2.

Науковці та медики справді вважають, що COVID-19 міг передатися людині від кажанів, оскільки вони є носіями великої кількості захворювань з родини коронавірусів, зокрема MERS-Cov та SARS-Cov. Згідно зі статтею із журналу Nature, nCoV-2019 на генному рівні на 96% співпадає з типом коронавірусів, що переносяться саме кажанами. Але у той же час інше дослідження стверджує, що перша людина, заражена на коронавірус в Ухані, не відвідувала ринок з кажанами, як і будь хто з його сім’ї. Більше того, деякі розслідування показують, що на китайському ринку в Ухані взагалі не їдять кажанів чи суп з них. 

У будь-якому разі необхідні ґрунтовні результати досліджень, аби визначити, як захворювання потрапило до людської популяції, та встановити її точне джерело походження.

Вірус може зберігатися на тілі бродячої чи домашньої тварини певний час, якщо вона контактувала з хворим. Таким чином, будь-яка людина має ризик заразитися, якщо не буде дотримуватися правил гігієни рук.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний