ФЕЙК: Коронавірус позбавляє носiя здатності до розмноження | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус позбавляє носiя здатності до розмноження

23 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1455

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюється новини про те, що чоловіки, які перехворіли на коронавірус, майже втрачають здатність до розмноження. Інколи цю новину доповнюють тим, що це зайве підтвердження штучності вірусу і того, що його винайшли, щоб зменшити кількість населення.

Те, що вірус «штучний» ми вже спростовували. Наприклад в цьому матеріалі

А те, що вірус впливає на репродуктивні функції – не доведено. 

По-перше, стаття, на яку посилаються у новинах, досі не рецензована. Вона розміщена на сайті MedRxiv, де викладені попередні дослідження, які ще не пройшли peer review іншими незалежними вченими з відповідної галузі науки. Допоки стаття не рецензована, вважати її вартою уваги не потрібно. Це ж дослідження вже розміщене і на ResearchGate, але і там зазначено, що стаття ще не пройшла рецензування. 

Натомість, є рецензовані дослідження, але про НЕПРЯМИЙ вплив пандемії на репродуктивне здоров’я жінок. Так, через перевантаженість медичної системи інфікованими коронавірусом частина жінок не матиме доступу до якісних медичних послуг. На цьому наголошують і ООН та Всесвітній економічний форум

По-друге, дослідження китайських вчених не доводить штучності вірусу тільки тому, що він може позбавляти носіїв репродуктивної функції. Вчені вважають, що вірус SARS-CoV-2 перейшов на людей від тварин, тобто має природне походження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний