ФЕЙК: Коронавірус – штучний і не страшніший за грип, а пандемія – це спектакль еліт | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – штучний і не страшніший за грип, а пандемія – це спектакль еліт

30 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
2432

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Ми вже неодноразово спростовували тези про те, що коронавірус штучний і не страшніший за грип, а пандемія фейкова. Утім, схожі публікації досі з’являються у мережі.

Ось ще один приклад маніпуляцій про новий коронавірус: 

«Он искусственно созданный и не вызывает той летальности, которая ожидалась».

Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. 

Більшість оцінок летальності від коронавірусу коливається в межах 3%, зокрема ВООЗ казала про 3,4%. Так, станом на 30 березня (на дату публікації), летальність від коронавірусу у світі становила 4,7%. 

Проблема з вимірюванням летальності полягає у тому, що неможливо ідентифікувати усіх хворих – адже частина переносить вірус безсимптомно, а отже їх не включають до статистики інфікованих. Також, різниця в летальності між країнами може залежати від різниці в підходах до тестування. 

Наприклад, в Італії, на відміну від Німеччини, тестують на COVID-19 людей, які вже померли, виявляючи таким чином більше померлих від COVID-19, яким, за інших умов, вказали б іншу причину смерті. Порівнювати цифри між країнами було б найбільш коректно лише при масовому тестуванні всього населення, а також при однакових підходах до тестування у різних країнах. Тому вчені наголошують, що точно оцінити рівень летальності COVID-19 можна буде після пандемії. Втім, вже зараз можна оцінити значний вплив захворювання на відхилення показників загальної смертності населення від середньостатистичних у ряді постраждалих від епідемії країн. 

«Поэтому пандемия – это информационная, психологическая война против Человека. С попыткой остановить процесс развития и поработить людей».

Пандемія – це не війна. Це епідемія, яка відбувається по всьому світу або ж охоплює велику кількість території, перетинаючи державні кордони та вражаючи значну кількість людей.

Пандемія нового коронавірусу реальна. У світі вже 5,3 млн інфікованих та 342 тисячі померлих. 

Обмежувальні заходи в усьому світі вводять не задля припинення розвитку та поневолення населення, а для того, щоб:

  • зменшити навантаження на медичну систему, яка може не впоратися з різким збільшенням хворих під час епідемії. Детальніше про це ми розповідали у нашому попередньому матеріалі, присвяченому фейкам Андрія Козака.
  • стримати темпи поширення вірусу і, відповідно, знизити смертність від COVID-19. Наприклад, одне з перших досліджень, що оцінює вплив карантинних обмежень на динаміку смертності від COVID-19 в Каліфорнії, США, ранні та жорсткі заходи ізоляції дозволили скоротити захворюваність в 7,4-12 разів, а смертність – в 3,3-9,2 рази.

Зрештою, обмежувальні заходи можуть відрізнятися у кожній країні залежно від її власної епідеміологічної ситуації та спроможності системи охорони здоров’я впоратися з потоком пацієнтів

«Что делать? Предохранятся нужно, как и обычно в моменты распространения гриппа. Но более ранее потепление, способствует быстрому выздоровлению и приходу весны . Главное, чтобы слякоть не оставалась в умах людей, а засияло Солнце».

Коронавірус – не тотожний звичайному грипу. 

  • Показник R0, який вказує, наскільки заразним є вірус, є помітно вищим для нового коронавірусу, ніж для грипу: 1,4-2,5 проти 1,3 відповідно;
  • більш заразний вірус при відсутності вакцини та ефективних засобів лікування і профілактики схильний поширюватися масово і неконтрольовано, перетворюючи навіть маленький відсоток смертності на значну кількість жертв що й становить його основну небезпеку відносно звичайних спалахів грипу.

Сонячне світло і тепло не здатні лікувати коронавірус або запобігати йому. Країни зі спекотним кліматом також страждають від пандемії. До того ж, якщо б вірус дійсно гинув при температурі 26−27°C, тоді він мав би помирати при потраплянні до людського тіла, нормальна температура якого коливається в межах від 35,9 до 37,2°C.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний