ФЕЙК: Коронавірус спричиняє бактерія, яка викликає тромбоз, а посилюють її мережі 5G | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус спричиняє бактерія, яка викликає тромбоз, а посилюють її мережі 5G

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
7209

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють текст про те, що коронавірус:

  1. спричинений не вірусом, а бактерією;
  2. викликає не пневмонію, а тромбоз;
  3. бактерії Covid-19 посилюються мережами 5G;
  4. лікувати коронавірус потрібно аспірином та антибіотиками;
  5. італійські лікарі змінюють через це протоколи лікування.

Кожна з цих тез – неправдива, а схожий фейк ми вже спростовували раніше

  • Досі опубліковані наукові дослідження підтверджують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2, який вражає дихальну систему і не повинен лікуватися антибіотиками. 
  • Команда вчених з Італії справді виявила, що одним з проявів COVID-19 на організм є тромбоз у малих артеріальних судинах. 

Утім, попередні дослідження, як і дослідження, яке, швидше за все, має на увазі автор, показують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2, який вражає дихальну систему і здатний викликати гостре респіраторне захворювання та важку пневмонію. 

Дослідження, що вказує на легеневий тромбоз, зазначає його як один із проявів, що викликається новим коронавірусом на ряду з пневмонією, а не замість неї. До того ж, дане дослідження поки що не пройшло процес наукового рецензування, тому його результати поки не можуть вважатися підтвердженими. 

  • Коронавірус не передається і не посилюється через мережі 5G. 
  • Інформації щодо зміни протоколів лікування COVID-19 в Італії внаслідок наведеного дослідження немає.
  • ВООЗ зазначає, що немає жодних доказів ефективності проти COVID-19  нестероїдних протизапальних препаратів, до яких належить аспірин.

Тромбоз є одним з проявів COVID-19 на ряду з пневмонією. Тому лікування нового коронавірусу і є симптоматичним, а ліки від тромбозу рекомендують застосовувати лише для пацієнтів, що мають підтверджену венозну тромбоемболію.

Наразі немає наукових доказів, що пацієнти з COVID-19 повинні приймати антикоагулянти (препарати, які гальмують процес згортання крові), якщо не мають підтвердженої венозної тромбоемболії. Також, немає наукових доказів, які б підтверджували ефективність та безпеку профілактики тромбозу у всіх пацієнтів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний