ФЕЙК: Коронавірус спричиняє тромбоз, а не пневмонію | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус спричиняє тромбоз, а не пневмонію

20 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
17309

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

У мережі поширюють текст про те, що коронавірус насправді викликає не пневмонію, а тромбоз. А отже, лікування було неправильним. 

Цей фейк прийшов до України з-за кордону. Раніше його вже спростовували незалежні мексиканські, іспанські, ще раз іспанські та філіппінські фактчекери.

Досі опубліковані наукові дослідження підтверджують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-COV-2, який вражає дихальну систему і не повинен лікуватися антибіотиками. Крім того, фахівці зазначають, що тромбоз може ще більше ускладнити перебіг пневмонії.

Розглянемо детальніше помилкові тези з дописів, які поширюють у мережі.

Во всем мире в борьбе с COVID-19 допущена серьезная диагностическая ошибка.

Как установили итальянские ученые, оказалось, что страшная болезнь – не пневмония, и люди умирают, в большей степени, от диффузного тромбоза вен (тромбоз).

В связи с этим протоколы лечения коронавирусных пациентов в Италии были срочно изменены. Наряду с антибиотиками, противовирусными и противовоспалительными препаратами стали использовать и антикоагулянты.

Согласно информации от итальянских патологоанатомов, аппараты ИВЛ и отделения интенсивной терапии были не нужны.

Команда вчених з Італії справді виявила, що одним з проявів COVID-19 на організм є тромбоз у малих артеріальних судинах. Втім, попередні дослідження, як і дослідження, яке, швидше за все, має на увазі автор, показують, що COVID-19 викликається вірусом SARS-CoV-2, який вражає дихальну систему і здатний викликати гостре респіраторне захворювання та важку пневмонію. Дослідження, що вказує на легеневий тромбоз, зазначає його як один із проявів, що викликається новим коронавірусом на ряду з пневмонією, а не замість неї. До того ж, дане дослідження поки що не пройшло процес наукового рецензування, тому його результати поки не можуть вважатися підтвердженими. 

Інформації щодо зміни протоколів лікування COVID-19 в Італії внаслідок наведеного дослідження немає.

Как бы в подтверждение выводов итальянских врачей, впечатляющий случай задокументирован в США, где целая семья была вылечена в домашних условиях. Лечение состояло из трех таблеток аспирина по 500 мг, растворенных в горячем напитке из подогретого лимонного сока с медом. Наутро вся семья проснулась, как будто у них и не было никаких симптомов!

Аналогічний фейк про сім’ю, яка вилікувалася аспірином та лимоном з медом поширювали в американських фейсбук групах. Однак у першоджерелі вказували, що сім’я має мексиканське походження. Це вже спростували філіппінські фактчекери. Проте, ВООЗ зазначає, що немає жодних доказів ефективності проти COVID-19 нестероїдних протизапальних препаратів, до яких належить аспірин.

Медицинский исследователь из Италии: «Благодаря 50 вскрытиям умерших от COVID-19, патологоанатомы обнаружили, что это – не совсем пневмония, так как вирус не только убивает легочные клетки, но также провоцирует эндотелиальный тромбоз сосудов. Как и при диффузном тромбозе в кровеносных сосудах, в первую очередь поражается легкое, потому что оно является наиболее воспалительным, но есть также сердечный приступ, инсульт и многие другие тромбоэмболические заболевания.

Фактически протоколы показали бесполезность одних лишь противовирусных препаратов без применения антикоагулянтного и противовоспалительного лечения.

Таке твердження про тромбоз пішло з відео, де стверджували, що це робота дослідницького госпіталю в Мілані, «Humanitas», а саме їх дослідника Жанпаоло Пальми. Пізніше «Humanitas» спростували свою причетність до цієї роботи. Також спеціалісти цього госпіталю повідомили, що існує кореляція між загалом запальними захворюваннями (зокрема і пневмонією) та тромбозом, які розвиваються паралельно. Наразі немає науковиз доказів, що пацієнти з COVID-19 повинні приймати антикоагулянти, якщо не мають підтвердженої венозної тромбоемболії. Також, немає наукових доказів, які б підтверджували ефективність та безпеку профілактики тромбозу у всіх пацієнтів, особливо – в домашніх умовах.

Итальянский патологоанатом сообщил также, что в больнице в Бергамо было проведено 50 вскрытий трупов, в Милане – 20 (то есть итальянские серии вскрытия являются самыми высокими в мире), а в Китае было вскрыто всего лишь 3 умерших. И эти вскрытия, кажется, полностью подтверждают информацию, что коронавирус вызывает диффузный тромбозом в кровеносных сосудах.«Следовательно, это – не пневмония, а тромбоз легких. Между ними – очень большая разница, значит, речь идет о серьезной диагностической ошибке, в результате которой мы удвоили количество мест восстановления в отделениях интенсивной терапии, с ненужными высокими затратами».

Нам відомо про проведення 38 розтинів в Італії, і саме ці розтини проводили для дослідження, про які йдеться вище. Тромбоз є одним з проявів COVID-19 на ряду з пневмонією. Тому лікування нового коронавірусу і є симптоматичним, а ліки від тромбозу рекомендують застосовувати лише для пацієнтів, що мають підтверджену венозну тромбоемболію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний