ФЕЙК: Коронавірус – це глобальний обман, а карантин – це геноцид | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – це глобальний обман, а карантин – це геноцид

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
1 Липня 2020
FacebookTwitterTelegram
3558

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У новому відео блогерка Ольга Яремійчук розповідає, що коронавірус – це глобальний кримінальний злочин, обман та цинічна наруга над людьми, а карантинні заходи не мають користі.

Спростовуємо неправдиві тези авторки:

Теза 1. Карантинні заходи – це геноцид, вони знищують людей. Через карантинні заходи іншим відмовляють в медичній допомозі.

Карантинні заходи вводилися, щоб знизити навантаження на медичну систему та уникнути великої кількості жертв у разі неконтрольованого поширення вірусу.

Вони також показали ефективність у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей. Це підтверджує дослідження, проведене за даними 129 країн світу.

Під час карантинних обмежень багато людей, дійсно, не змогли отримати належної медичної допомоги у випадках не пов’язаних із коронавірусною хворобою. Однак карантинні обмеження виправдовують тим, що без них кількість жертв COVID-19, якими є й безпосередньо хворі, й ті, хто не отримав належної допомоги, зросла б.

Теза 2. COVID – це назва, яку придумали для впровадження ID, електронного сертифікату.

Ініціатива ID2020 просуває введення електронних паспортів, зокрема для людей, які мають труднощі із посвідченням особи. Наприклад, біженців, примусово переміщених осіб чи людей без громадянства, які позбавлені доступу до фізичних копій документів, через що не можуть отримати доступ до освіти, охорони здоров’я чи соціальних служб. 

Ця ініціатива ніяк не пов’язана з пандемією нового коронавірусу.

Теза 3. Коронавірус – це глобальний обман.

Пандемія коронавірусу реальна.

Пандемія — це епідемія, що охоплює більшість країн світу або дуже велику територію, вражаючи значну кількість населення. Станом на 21 червня (дату публікації відео) в Україні було зафіксовано 36 560 випадків захворювання, в Бразиліії – 1 032 913, в ПАР – 92 681, в Ірані – 202 584, в Італії – 238 275. Кількість випадків у світі – близько 9 млн.

Зважаючи на ці показники, стверджувати, що пандемія – це обман, алогічно.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний