ФЕЙК: Коронавірус – це лише «навчальна тривога» перед справжньою пандемією | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – це лише «навчальна тривога» перед справжньою пандемією

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
17 Серпня 2020
FacebookTwitterTelegram
594

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюються інформація, що коронавірус це – видумана навчальна тривога. Автор допису вказує, що рекомендації з носіння медичних масок, дотримання дистанції, територіальні обмеження, введення коменданських годин – абсурдні і є лише спробою перевірити, як людство буде поводитись в умовах реальної пандемії.

Такі заяви – приклад конспірологічних ідей, які не мають нічого спільного з реальністю. 

Пандемія Covid-19 справжня.

Станом на 20 червня у світі було зареєстровано 8,5 млн інфікованих та 456 тисяч померлих осіб, на 9 липня – 11,8 млн і 545 тисяч відповідно, на 14 липня – майже 13 млн і 570 тисяч відповідно. Станом 13 серпня у світі 20 439 814 підтверджених випадків коронавірусу. 

Як зростає кількість хворих у країнах можна відслідковувати тут.

Коронавірус має природне походження

Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Це підтверджують і новіші дослідження зразків нового коронавірусу. Предметом дискусії і подальших досліджень залишається лише питання, чи визначені усі тварини, що сприяли мутації вірусу. Вчені припускають, що коронавірус походить від коронавірусу кажанів, але перед тим, як він «дістався» до людей, була проміжна ланка, тобто відбулись етапи еволюції. 

Потрібно носити маски, щоб зупинити поширення вірусу

Маски варто одягати для захисту здорових людей (при контакті з потенційно інфікованими), а також інфікованим (для запобігання подальшої передачі).

Більшість масок є безпечними для використання. Лише носіння респіратора N95 може спричинити певні складнощі з диханням у людей з респіраторними захворюваннями. Про це незалежним фактчекерам із Politifact повідомив Амеш Адалья, співробітник Центру охорони здоров’я Джона Хопкінса.

Прочитати про те, як правильно одягати маски можна тут.

Соціальна дистанція запобігає поширенню вірусу

Оскільки носіями та поширювачами вірусу можуть бути не лише люди з симптомами, але й безсимптомні та передсимптомні інфіковані, ВООЗ закликає зберігати соціальну дистанцію. Ефективність дотримання соціальної дистанції підтверджує низка досліджень, про які ми писали тут.

Введення командської години – рішення урядів

ВООЗ не наполягає на введенні комендантської години або жорстких обмежувальних заходах, а лише дає рекомендації. Запровадження комендантських годин чи посилення карантину – рішення, яке приймає уряд кожної країни самостійно. 

Карантинні заходи ефективні

Основною метою карантину є зменшення навантаження на медичні системи та уповільнення поширення пандемії. 

Дослідження, проведене за даними 129 країн світу показує, що обмежувальні заходи були ефективними у стримуванні поширення коронавірусу, вирівнюванні так званої «пандемічної кривої» захворюваності та зниженні кількості смертей. Інше дослідження на основі даних 135 країн стверджує, що найбільш ефективними виявилися обмеження на проведення публічних подій та масові зібрання. 

До того ж є свідчення того, що чим раніше країна ввела карантинні обмеження, тим менший спад економіки вона має.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний