ФЕЙК: Коронавірус – це наймасштабніший обман за всю історію людства | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – це наймасштабніший обман за всю історію людства

8 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
14800

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Перевірений пост практично повністю складається із маніпулятивних тверджень та в сукупності є теорією змови. Нижче аналіз 12 основних фейкових та маніпулятивних тезисів. 

1. «…ніхто чомусь не думає про те, що держави великої 7 також можуть обманювати весь світ на прикладі власної штучної біди, а країни, економіки яких залежні від цих держав , в тому числі й Україна, змушені чітко виконувати і дотримуватися інструкцій для залякування своїх громадян».

Кожна країна самостійно обирає план дій для протидії коронавірусу. Частина європейських країн спочатку відмовлялась від жорстких карантинних заходів, але зі зростанням кількості захворювань все ж посилила обмеження. На додачу до обмежень країни проводять масове тестування.

У цей же час органи влади країн світу шукають баланс між запровадженням обмежень та мінімізацією негативного впливу на економіку, оскільки процес боротьби з наслідками пандемії є надзвичайно затратним. 

2. «Сьогодні ми не впевнені, що всі жертви Коронавірусу, дійсно є такими. Так, багато людей сьогодні вмирають від пневмонії, але це зовсім не ті масштаби смертей, які існують від ВІЛ, СНІД, гепатит B,C, онкохвороб та інших болячок».

Порівнювати пандемію коронавірусу, яку офіційно оголосили лише місяць тому, з епідеміями, які тривають вже кілька десятків років – маніпулятивно. Наприклад, пандемія ВІЧ/СНІДу почалась ще у 80х рр. ХХ ст., а перші випадки гепатитів В і С та онкологій почали фіксувати ще декілька століть тому. 

Дотримання вимог ВООЗ, зокрема і щодо самоізоляції, дозволять не допустити такого ж поширення коронавірусу, як інших пандемій. 

3. «…всі жертви Коронавірусу, в своїй більшості – це люди похилого віку, або ж люди з смертельними патологіями, а таких 99% від усіх померлих».

Це статистика лише по Італії. І не по всім летальним випадкам, а по 2003 (з 3599 станом на 7 квітня). У кожній країні ситуація різна. 

Втім, є і люди, які померли від коронавірусу, не маючи жодних патологій і які вели здоровий спосіб життя. Зараз вчені припускають, що причинами цього може бути:

  • патогени вірусу можуть проникати глибоко у легені навіть здорової людини;
  • дуже активна імунна система, яка надто сильно реагує на вірус, викликаючи ускладнення. Це специфіка організму кожної людини; 
  • молоді і здорові люди можуть вважати, що вірус їм не страшний, і тому не дотримуються самоізоляції. Через це до їх організму може потрапляти більше віруса, що теж викликає сильнішу реакцію імунної системи. 

4. «…чому ми повинні боятися цього вірусу, коли навіть ВОЗ стверджує, що 85% захворілих навіть не здогадуються, що перенесли його, і лише 5% отримають ускладнення, 3% з яких будуть нібито фатальними і це люди, як я вже написав вище, з категорії 75+ , або ж з захворюваннями з якими і так довго не протягнуть».

Ще на початку березня ВООЗ заявила, що 80% хворих на коронавірус перенесуть його у легкій формі або ж безсимптомно. Тому казати, що 80% навіть не здогадаються, що перенесли його, – маніпулятивно. За цими ж даними, ще 15% переносять covid-19 у складній формі, потребують додаткового кисню, а 5% – у критичній формі і потребуватимуть вентиляції легень.

Смертність від нового коронавірусу у світі – 3,4%

Втім, у кожній країні показники різні. Причиною може бути різниця в обліку смертності: якщо рахувати смертність від усіх випадків захворюваності, відсоток буде нижчим; якщо ж рахувати тільки від підтверджених випадків – відсоток буде більшим. Смертність за віковими групами теж різна по країнах. 

Додамо і наш суб’єктивний висновок по цьому блоку. Говорити про людей із серцево-судинними захворюваннями, хворобами дихання, гіпертонією, онкологічними захворюваннями та діабетом – тобто про всіх, хто входить у групу ризику по коронавірусу, що вони «і так довго не протягнуть» – щонайменше не толерантно. 

5. «На другому місці опинилися діабетики і серцево – судинні захворювання, від них щорічно вмирають більше 40 мільйонів людей і вони являються причиною 70% від усіх смертей. Також щорічно в світі вмирають мільйони людей від СНІД, вірусу Ебола і Зіка».

У 2016 році ВООЗ зафіксував 1,5 млн смертей, спричинених напряму діабетом. За більш ранніми даними від хвороб, спричинених підвищеним рівнем цукру в крові померли ще 2,2 млн людей. Тобто приблизно до 4 млн смертей на рік напряму та опосередковано спричиняє діабет. 

Щодо серцево-судинних захворювань, то загалом 17,9 млн людей загинули від них у 2016 році. Але це 31% від усіх смертей у світі.

То ж перша теза автора неправильна. 

У 2018 від СНІДу у світі померли приблизно 770 тис. людей. 

Щодо вірусу Зіка, то під час спалаху цієї, спричиненої москітами хвороби, у 2013-2014 роках, всього заразилося 30 тис. людей, померло менше. 

А от останній хворий на Еболу – яка сумарно забрала життя 11325 людей – уже одужав.

6. «А сьогодні декілька тисяч смертей від Коронавірусу стали причиною світового безладу?»

На момент написання посту ВООЗ зареєстрував 1 млн 210 тис. 956 хворих на Covid-19 у світі, померли від цього захворювання 67 тис. 594 особи, а не «декілька тисяч». 

7. «…в тій же самій Італії і Франції смертність сьогодні абсолютно рівна тій, що була і в 2018 – 19 роках. Тоді там щоденно помирало в середньому 1000 осіб, така ж статистика і сьогодні, але різниця в тому, що у 2020 році всі померлі вважаються жертвами Коронавірусу…»

Це неправда. Наприклад в Італії за 1-21 березня 2019 року померло 8054 осіб (383 людини на день), а за аналогічний період 2020 року – 16216 (772 померлих на день). 

До того ж, деякі італійські вчені звертають увагу, що кількість аномальних смертей в різних регіонах Італії збільшилась у 4-10 разів. 

8. З вище наведеного виходить, що в Італії вже два місяці не вмирають люди від старості, катастроф та хвороб ? Висновок: якби не Коронавірус, за два місяці в Італії не вмерла б жодна людина?

З 1 січня до 21 березня 2019 року в Італії померло 33575 осіб, а за цей же період 2020 року – 40244. 

9. «Наприклад, за рахунок Коронавірусу Китай позбувся мільйонів нелегальних мігрантів з інших країн. Це ж саме зробила Європа: по перше , не допустила нової хвилі мігрантів з Сирії, а це близько 1.5 мільйона осіб, а по друге , змогла позбутися декількох мільйонів мігрантів з Африки і Близького Сходу, які так сильно послаблювали економіку саме Іспанії, Франції та Італії. Коронавірус вирішив найглобальнішу проблему ЄС – це мігранти, і сьогодні в ЄС заявляють, що готові закрити свої кордони на два роки… а чим це не геніальний спосіб позбутися мігрантів і вирішити проблему номер один?!»

Нелегальним мігрантам у жодній країні не раді – і на це коронавірус не впливає. Більш того, стверджувати, що хтось чогось не допустив не можна. Нелегальні мігранти знаходили шляхи, як потрапити в бажану країну і при закритих для них кордонах. 

За час поширення вірусу країни ЄС не депортували нелегальних мігрантів більше, аніж зазвичай. Більш того, через припинення авіасполучення між багатьма країнами світу депортації, ймовірно, тимчасово призупинять. Нелегальні мігранти та біженці під час пандемії стають ще більшою проблемою, оскільки місця їхнього проживання є потенційними кластерами розповсюдження вірусу.

Для попередження поширення вірусу на території ЄС для громадян країн не Європейського Союзу в’їзд справді тимчасово заборонено, цим же керувалися окремі країни при введенні контролю на внутрішніх кордонах. «Шенген» продовжує діяти, але тимчасово взяв паузу для боротьби з вірусом.

10. «Сьогодні, 5 квітня у США заявили, що вводять війська у Нью – Йорк , і знаєте , що саме цікаво, що поліція з військовими буде займатися виловлюванням нелегалів з Латинської Америки, яких в США більше 15 мільйонів і більшість з них сидить на подачках держави , не бажаючи працювати і заробляти самостійно».

Так, у Нью-Йорк дійсно відправили тисячу додаткових військових. Але не задля відлову мігрантів, а для допомоги у боротьбі з коронавірусом, бо Нью-Йорк є епіцентром епідемії COVID-19 у США. 

Використання військових для допомоги медикам під час пандемії доволі поширена практика у США. Наприклад, 30 березня уряд США відправив у Нью-Йорк військовий корабель-госпіталь. Медперсонал госпіталю займається пацієнтами, які не хворі на коронавірус, щоб зменшити навантаження в лікарнях в умовах боротьби з пандемією.

11. «Коронавірус – це геніальний винахід з метою списати наслідки кризи не на неефективність світових лідерів, які загнали планету в колапс , а на «ковід19», якого ми так всі боїмося і мріємо врятуватися від нього».

Вчені вважають, що вірус SARS-CoV-2 перейшов на людей від тварин. Досі не вирішені два питання: від яких тварин перейшов вірус: від кажанів, панголінів чи іншого виду? За яких умов відбулась новий вірус виник в організмі носія? 

До речі, нещодавно про це вже заявив і Всесвітній економічний форум

«Теорії змови» про коронавірус потрапляють в українські медіа та соцмережі, переважно, з Росії. Саме російська пропаганда найчастіше намагається довести, що коронавірус має штучне походження, його створили у секретних лабораторіях Китаю/США і навмисне/випадково випустили, щоб підкорити світ.

Ось ще кілька прикладів схожих теорій: у цьому матеріалі говорять про тіньовий уряд, який хоче захопити фінансові ринки. А у цьому – доводять, що пандемія коронавірусу зовсім не пандемія, а змова багатіїв, щоб захопити правління над усіма країнами. 

12. «Найкращим борцем з Коронавірусом сьогодні беззаперечно є Президент Білорусі Лукашенко, який не є залежним від США та Європи і всім нам доводить, що Коронавірус – це великий оман».

Що насправді у Білорусі.

За статистикою Міністерства охорони здоров’я Республіки Білорусь:

  • 794 особи інфіковано;
  • 54 особи одужало;
  • 13 осіб померло.

20 березня Президент Білорусі — Олександр Лукашенко дійсно назвав ситуацію з пандемією «психопатією» однак вже 7 квітня погрожував уряду відставкою, якщо не буде вирішена проблема з наявністю засобів особистого захисту.

Ще раніше 26 березня Рада Міністрів затвердила документ щодо обов’язкової обсервації при в’їзді з країн, де є хворі на коронавірус та затвердила обмеження на масові заходи з участю міжнародних представників.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний