ФЕЙК: Коронавірус вигадали, щоб чипувати населення | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус вигадали, щоб чипувати населення

8 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
1582

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

Ми вже неодноразово спростовували тези про те, що пандемія – фейкова, а коронавірусу не існує. Проте мережею продовжують поширювати фейки про «вигаданий» вірус та світову змову заради «чипування» населення. Ось ще один приклад маніпуляцій про новий коронавірус:

«Пандемии нет. Она вдалбливается в головы людей через СМИ. В вирус я тоже не верю».

Пандемія – це епідемія, яка поширюється у світовому масштабі або охоплює велику кількість територій, перетинаючи державні кордони та вражаючи значну кількість людей. 11 березня через те, що COVID-19 поширився у світовому масштабі, ВООЗ оголосила пандемію. Станом на 8 червня у світі налічується вже понад 6,9 млн інфікованих та понад 400 тисяч померлих. 

Теза про залученість ЗМІ до так званої «змови» нічим не підтверджена.

«Сколько я смотрел Youtube, нигде не видел заболевших».

Youtube не є джерелом об’єктивної інформації щодо поширення нового коронавірусу. Натомість таку статистику збирають національні системи охорони здоров’я країн, а такі міжнародні організації, як ВООЗ та ECDC, подають її в узагальненому вигляді. 

До того ж використання соціальних мереж для отримання інформації про поширення захворювання може супроводжуватися формуванням логічної помилки, що має назву «conformation bias» — коли користувачі отримують лише ту інформацію, яка підтверджує вже наявні у них переконання. 

«Скоро нам скажут, что нашли вакцину от коронавируса, и будут соблазнять на поголовную вакцинацию».

Вакцини від нового коронавірусу ще не існує. І навіть попри мобілізацію усієї фармакологічної галузі, експерти прогнозують появу вакцини щонайменше через рік. Наразі немає жодних підстав стверджувати, що вакцинація буде «поголовною» чи примусовою. Утім, якщо вакцина буде розроблена, швидше за все, міжнародні та урядові організації у сфері охорони здоров’я радитимуть вакцинуватися, оскільки це найбільш надійний спосіб стримати неконтрольоване поширення вірусних та бактеріальних хвороб. У той час, коли навіть формування антитіл у людей, що перехворіли COVID-19, не гарантує імунітету.

«А что будет в вакцине? Нано-чипы. Их давно разработали и даже не скрывают этого».

Інформація про введення наночипів через вакцинацію не підкріплена жодними аргументами.Такі тези вже не раз спростовували іноземні незалежні фактчекери та світові ЗМІ

Походження цього фейку прослідковують з неправильного цитування засновника компанії Microsoft Білла Гейтса. Відповідаючи на запитання користувачів на платформі «Reddit» про те, як зміниться бізнес через карантин, Гейтс написав: «Врешті-решт у нас можуть з’явитися цифрові сертифікати, які показуватимуть, хто одужав або пройшов тест. Або ж, коли з’явиться вакцина, хто її отримав». Згодом ЗМІ почали поширювати перекручене трактування його слів, вказуючи, що Білл Гейтс використовуватиме «мікрочипи», аби «боротися з коронавірусом». 

«А наша семья уже давно отказалась от всех вакцин – и никто никогда не болеет».

Випадок однієї сім’ї не може вважатися репрезентативним. Відмова від вакцинації не означає, що людина гарантовано захворіє і помре, але підвищує ризики. Тому потрібно розглядати загальну статистику захворюваності та смертності від COVID-19 чи інших бактеріальних і вірусних захворювань, для стримування яких використовують вакцинацію населення. Без наявності вакцини та ефективного лікування бактеріальні і вірусні захворювання схильні поширюватися масово і неконтрольовано, спричиняючи значну кількість смертей. Масова вакцинація допомогла ліквідувати або значно стримати ряд захворювань, таких як кір, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія тощо, які раніше призводили до численних жертв серед населення в усьому світі. В той час як країни з низьким рівнем вакцинації час від часу переживають нові спалахи цих хвороб.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний