ФЕЙК: Коронавірус вивели штучно у британській лабораторії | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус вивели штучно у британській лабораторії

20 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1216

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цій статті автор пише про «справжнє» походження коронавірусу, нібито «європейський варіант» був розроблений у лабораторії біля міста Солсбері звідки через Німеччину потрапив у Італію. Це фейк. 

Інфоприводом стало відправлення Росією гуманітарної допомоги (а також військової) для боротьби з наслідками пандемії в Італію. З першого погляду здається, ніби, до чого тут теорія змови, але для російських ЗМІ стало цілком природно наповнювати інфопростір подібними фейками.

Для аргументації автор використовує наступні тези:

  1. Віруси в Італії і Китаї є настільки різними, що навіть не є «родичами».
  2. В Італію вірус потрапив через Мюнхен, що пояснює його відмінність від китайського.
  3. У Мюнхен вірус потрапив з Англії прямо з міста Солсбері, де в секретній лабораторії вже попередньо розробляли біологічну зброю, якою отруїли Скрипалів.

Розбираємо кожну тезу по порядку:

  • Так, коронавірус має декілька типів, але науковці довели, що це є наслідком його природної мутації.

Науковці з Кембриджського університету провели дослідження, в результаті якого з’ясували, що коронавірус дійсно має декілька різновидів: штами A, B і С.

Штамм А є найбільш близьким до коронавірусу, що переносять кажани та панголіни. Іншими словами, тип А скоріш за все є його «спадкоємцем». Він має два підтипи: один поширився Уханем, а інший США і Австралією. Тип В еволюціонував з типу А і став найбільш поширеним в Ухані. Тип С мутував з типу В ще далі і поширився Європою через Сингапур.

До того ж автор посилається на невідомого інформованого експерта і цілу групу освічених вірусологів (знову невідомих), що є характерною ознакою для фейкових новин.

По-перше, немає жодних доказів того, що коронавірус потрапив у Італію через Німеччину. До того ж науковці схильні вважати, що в Європу він потрапив через Сингапур. По-друге, коронавірус не міг потрапити в Німеччину через Великобританію,оскільки перший випадок захворювання на Covid-19 у цій країні був зафіксований 29 січня, тобто на 2 дні пізніше, ніж у Німеччині. По-третє, коронавірус швидко мутує і адаптується до імунної системи людини, тому саме це зумовлює відмінність штамів.

  • Британська лабораторія у місті Солсбері не має відношення до отруєння Скрипалів.

Видання Bellingcat ще у 2018 році надало безпосередні докази причетності уряду РФ в отруєнні Скрипалів. Нагадуємо, що наразі найбільш дієвими методами профілактики від захворювання є дотримання режиму самоізоляції та особистої гігієни.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний