ФЕЙК: Коронавірус – змова проти людства | VoxUkraine

ФЕЙК: Коронавірус – змова проти людства

Photo: Лєна Шуліка, VoxUkraine
16 Червня 2020
FacebookTwitterTelegram
2238

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук 

У мережі Інтернет з’явилася стаття, у якій нібито розкривається «правда» про коронавірус та цілі «псевдопандемії». За основу беруться такі тези:

Теза 1: Разработка COVID-19 была финансирована фондом Билла Гейтса – главного популяризатора вакцинаций в мире.

Автор даної статті зазначає також, що у 2010 році Гейтс створив «Good Club» (серед учасників: Джордж Сорос, Уоррен Баффет, колишній мер Нью-Йорку Майкл Блумберг, голова CNN Тед Тьонер та інші), однією з задач якого стало вирішення проблеми контролю над народжуваністю і перенаселенням Землі.

Ми не раз наголошували на тому, що коронавірус має природне походження. Твердження щодо штучного походження нічим не підтверджені.

Зустріч найбагатших людей «Good Club» була дійсно скликана Білл Гейтсом, Баффетом та Рокфеллером, однак вона ніяк не пов’язана з COVID-19. Саміт був спрямований перш за все на вирішення проблем, що стосуються спаду світової економіки та численних криз у галузі охорони здоров’я та довкілля. Експерти в галузі благодійництва зазначили, що через те, що зустрічі клубу не були відкритими, це спричинило появу конспірологічних теорій навколо «Good Club».

Теза 2: Билл Гейтс является основным инвестором (и фактически совледельцем) ВООЗ.

У ВООЗ немає власників і будь-хто може зробити внесок в бюджет організації.

Станом на кінець першого кварталу 2020 року Фонд Білла та Мелінди Гейтс фінансували 11,41% програмного бюджету ВООЗ на 2020-2021 роки. Це друге місце серед усіх «внесків». Більша частка внеску лише у США – 11,96%.

Також, варто зазначити, що Глобальний альянс вакцин та імунізації (GAVI), який має третю за величиною частку фінансування програмного бюджету ВООЗ у вказаний період – 6,49%, частково фінансується Фондом Білла та Мелінди Гейтс.

Теза 3: Билл Гейтс стал также инициатором сертификации людей, которая представляет из себя чипирование как подтверждение незаражённости короновирусом.

Тези щодо чипування та вакцинних паспортів Білла Гейтса також не відповідають дійсності. VoxCheck вже аналізував їх у цьому матеріалі.

Теза 4: COVID-19 является прогнозируемым результатом включения вышек 5G и разрушения иммунной системы людей и животных.

Більшість вчених, а також ВООЗ схиляються до думки, що вірус виник внаслідок природної мутації і перейшов до людей від тварин. Мережі 5G не мають до цього жодного відношення. Подібні фейки навколо мереж 5G ми неодноразово спростовували (тут, тут і тут).

Теза 5: Карантины будут постоянно продлеваться по причине «новых вспышек коронавируса» (увеличений мощности 5G).

5G не впливає на поширення інфекції чи розвиток хвороби COVID-19. Інформація про те, що карантин буде відновлюватися та продовжуватися протягом певного часу не є підтвердженою. Деякі науковці припускають, що заходи соціального дистанціювання можуть продовжуватися рік або більше. Усе залежить від того, наскільки швидко у світі зникне небезпека вірусу та коли буде винайдена дієва вакцина.

Наприклад, в Україні прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що протягом наступних двох років можуть існувати певні обмеження в залежності від епідеміологічної ситуації, але жодних довгострокових офіційних рішень поки що немає.

Теза 6: Объявлено, что в июне будут проходить испытания вакцины, а обязательная вакцинация может начаться уже с июля.

Наразі дата виходу вакцини від коронавірусу невідома, експерти прогнозують щонайменше рік часу для її створення. 

Так, 13 червня у Європі Німеччина, Франція, Італія і Нідерланди підписали перший контракт як мінімум на 300 мільйонів доз вакцин від коронавірусу.

За словами представників Міністерства охорони здоров’я Німеччини, в найкращому випадку розробка вакцини може бути завершена до кінця року. Контрактним партнером є фармацевтична компанія AstraZeneca. Дози вакцини будуть розділені відповідно до чисельності населення.

При цьому немає підстав стверджувати, що коли вакцина з’явиться, вона буде обов’язковою. 

Теза 7: Статистика короновирусных больных пополняется бессимптомными, а умерших – от всех болезней подряд

Автор використовує дану тезу у якості аргументу того, що пандемія – це світовий фарс, а діагноз коронавірусу лікарі ставлять під всі хвороби.

На дату виходу статті (1 травня) у світі було зафіксовано понад 3,1 млн хворих та понад 224 тисяч померлих, а в Україні 10,8 тис. випадків захворювання, з яких 272 летальні. 

Станом на 15 червня у світі налічується понад 7,8 млн інфікованих новим коронавірусом та понад 431 тисяча померлих. В Україні наразі підтверджено 31,8 тис. випадків COVID-19, із яких 901 летальні. 

80% інфікованих, можуть переносити хворобу у легкій чи безсимптомній формі. Утім, визначити точну кількість людей, які переносять захворювання безсимптомно, складно. При цьому, основна загроза полягає у тому, що безсимптомні хворі можуть інфікувати інших людей, що призведе до спалаху захворюваності та перевантаження медичної системи. 

Тож пандемія коронавірусу реальна, а твердження про те, що саме захворювання на коронавірус – це фейк, є неправдивим.

Теза 8: В комплекте с оборудованием 5G могут идти генераторы инфразвука. В частности, сухой кашель и удушье вызываются интенсивным воздействием инфразвука.

Дослідження американсько-канадського науковця Майкла Персінгера показали, що інфразвук в межах від 63 до 70 Гц може викликати симптоми задухи, слиновиділення, кашлю та болю при ковтанні. 

Однак технологія 5G безпечна.

Теза 9: Коронавирусом могут «заражать» непосредственно при тестировании, либо тесты могут намеренно показывать заражённость (даже здоровых людей) как повод удалить человека – сначала в больницу, а потом и в морг.

Підтверджень тому, що під час тестування можна заразитися на коронавірус, немає. Про це VoxCheck вже писав раніше

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний