Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
У мережі поширюється інформація, що у світі заражено надто мало людей, а тому можна не боятись коронавірусу.
Проблему становить не лише поточна кількість хворих і загиблих, а динаміка їхнього зростання. Без обмежувальних заходів кількість заражень і смертей зростає експоненційно, тобто зростає не лише кількість заражень, але й сама швидкість поширення епідемії.
Пояснюємо, чому це не так на прикладі ось такого допису:
«У світі заражено 510 108 людей, це 0,006% всього населення, 1 заражена людина на 15 тисяч населення або 1 померла на 325 тисяч населення».
Використовувати ці цифри неправильно. Вірус поширюється надзвичайно швидко. Наприклад, з 20 по 29 квітня щодня реєструється близько 80 тисяч нових випадків захворювання та 5 тисяч смертей.
Навіть за умови введення карантинних заходів країнами світу, з 22 січня до 21 березня кількість загиблих від COVID-19 у світі зросла з 17 осіб до понад 11 тисяч осіб. А за наступні 30 днів кількість загиблих у світі зросла від близько 11 тисяч осіб до понад 170 тисяч осіб.
Крім того, вчені припускають, що кількість інфікованих може бути значно вищою, бо до 80% інфікованих є безсимптомними носіями вірусу.
Звертаємо увагу, що оригінальний допис був 29 березня, а наведені у ньому дані станом на 27 березня.
Але публікація поширюється вже місяць з застарілими даними. На момент перевірки (30 квітня) за останніми даними ВООЗ у світі підтверджено 3 млн випадків зараження та близько 210 тисяч смертей. Це 0,04% від всього населення, 1 заражена людина на 2,6 тисячі населення або 1 померла на 37,5 тисяч населення.
Для того, щоб не заразитись коронавірусом дотримуйтесь рекомендацій ВООЗ та МОЗ, мийте руки та зберігайте соціальну дистанцію.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний