ФЕЙК: Користувачі твіттеру, які мають у назвах профілю український прапор, будуть заблоковані

ФЕЙК: Користувачі твіттеру, які мають у назвах профілю український прапор, будуть заблоковані

21 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
836

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють повідомлення одного з користувачів твіттеру. У ньому вказано, що всі акаунти з емблемою українського прапору в нікнеймі, повинні його видалити до 28 лютого 2023 року або ж купити преміальну підписку (Twitter Blue) за 8 доларів у місяць. Буцімто, це пов’язано з політикою платформи, яка є аполітичною, а український прапор у назві аккаунту є політичною позицією проти росії. 

Twitter не додає жодних подібних обмежень до акаунтів з українськими стягами. Користувачі без преміальної підписки, які мають в назві аккаунту емблему українського прапору, не заблоковані. 

Фото, яке поширюють телеграм-канали

Подібне повідомлення справді поширили у твіттер. Розмістив його користувач з ім’ям Walter Report

Адміністрація твіттеру відреагувала на цей пост. Вона вказали, що подібних обмежень на платформі немає. Власники твіттер-акаунтів можуть використовувати емодзі у вигляді українського прапору в назвах.                         

Скрин, де видно контекст, який додали читачі

Також на запит від фактчекерів AFP Fact Check відповіла очільниця відділу безпеки та довіри Елла Ірвін. Вона вказала, що в компанії не знають про подібні повідомлення та обмеження. Також їм невідомо, звідки у користувачів з’явилася подібна інформація. 

Пізніше автор твіту про блокування акаунтів через українські прапори спростував власне твердження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний