ФЕЙК: Кожному українцеві віком від 10 років нарахують 3000 гривень допомоги від США, Німеччини, Польщі та Литви

ФЕЙК: Кожному українцеві віком від 10 років нарахують 3000 гривень допомоги від США, Німеччини, Польщі та Литви

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
3573

Перевірка фейків в рамках партнерства з Meta

У соцмережах поширюють інформацію, ніби у зв’язку з військовою агресією рф США, Німеччина, Польща та Литва нарахують кожному українцю від 10 років по 3000 грн. Це нібито одноразова допомога.

Утім, це фейк. Жодна з перерахованих країн не заявляла, що роздаватиме такі грошові виплати всім українцям. 

Фейковий допис у фейсбук

У деяких країнах, зокрема Німеччині та Литві, біженці з України можуть отримати соціальні виплати. У Польщі можна отримати виплати від ООН та одноразову допомогу від уряду. Утім, жодна країна не оголошувала, що видаватиме грошову допомогу «кожному українцю».

Сполучені Штати — найбільша країна-донор гуманітарної допомоги в Україні. Від початку повномасштабного вторгнення росії в 2022 році вони надали гуманітарної допомоги на суму понад 688 млн дол США для забезпечення потреб людей в Україні та тих громадян, які вимушено перебрались до сусідніх країн. Ця допомога включає продовольство, безпечну питну воду, прихисток, невідкладну медичну допомогу та постачання медпрепаратів. Але про грошові виплати для населення не йдеться взагалі. 

Німеччина вже виділила Україні 122 мільйони євро для усунення економічних та соціальних наслідків російського вторгнення, і збиралася виділити ще 140 млн. Додаткові 125 мільйонів євро збиралися виділити на гуманітарну допомогу. Знову ж таки, про виплати для українців в рамках допомоги не повідомлялося. 

Польща також відправляє в Україну гуманітарну допомогу, але не у вигляді грошових виплат українцям. В Офісі президента України заявляли, що польська сторона щодня передає 30-50 вагонів продовольства та медикаментів в Україну. Польща стала ініціатором фінансування будівництва модульних містечок у тих населених пунктах України, де зараз є переселенці.

Точну суму виділених Литвою коштів на гуманітарну допомогу Україні не повідомляли. Але у травні Литва заявила, що ще збільшить гумдопомогу на 2 мільйони євро.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний